Anasayfa » Sinema » Yüzüklerin Efendisi’ndeki Yeşil Ejderha Hanı Gerçek Bar Oldu!


Peter Jackson’ın Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filmi şuanda herkesin bildiği gibi vizyonda. Film çıktığı andan itibaren en çok konuşulan konulardan biri haline geldi, şüphesiz ki Oscar’da da en çok konuşulanlardan biri olacak. Filmin Orta Dünya’ya dönüşü ise muhteşem ve Yüzüklerin Efendisi üçlemesini aratmıyor.

Daha önce Yüzüklerin Efendisi filminin bir bölümünün ve The Hobbit filminin çekildiği Yeni Zelanda’ya turist akınları devam ediyor ve film setlerini gezmeleri için çeşitli geziler düzenleniyor. Orta dünyada Hobbitlerin ülkesi olan Shire’daki Hobbiton’da bulunan Yeşil Ejderha Hanı ise gerçek bir bara dönüştürüldü.

Film ekibi çekimlere başlamadan önce Yeni Zeland Wellington’da seti kurarken, barın içini dışını özenle inşa etti ve dekorasyonunu tamamladı. Bu şekilde bar şuanda Hobbiton turunun da bir parçası haline geldi. Eğer Yeni Zelanda’ya gidip tura takılma şansı yakalarsanız bardan tercihinize göre ferahlatıcı bir gazoz, elma şarabı ya da alkolsüz zencefilli bira alabilirsiniz.

Barın 100 kişilik oturma kapasitesiyle beraber Yeşil Ejderha Hanı özel partiler içinde uygun bir hale geldi. Büyük bir parti düzenlemeye karar verirseniz, barı bir gün içinde Bilbo’nun doğum günü partisi formatında yeniden düzenleyebiliyorlar. Bir sonraki doğum gününü Yeni Zelanda’da Yeşil Ejderha Han’ında kutlamak isteyenler. 😀

Yeşil Ejderha Barının açılmasıyla Hobbiton turuna harika bir ekleme daha yapılmış oldu. Ayrıca Jackson’ın filmleri sayesinde insanların Yeni Zelanda’ya gelmesi teşvik ediliyor ve filmin hayranları da onları hayal kırıklığına uğratmayarak dünyanın birçok yerinden Orta Dünya’yı görmek için Yeni Zelanda’ya geliyor.

Yeşil Ejderha Hanı Fotoğrafları

benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı