Anasayfa » Film Tanıtımları » You Again (2010) – Yine Mi Sen?


Kaç yaşında olursanız olun, lise yıllarınızı unutamazsınız. Başarılı halka ilişkiler uzmanı Marni (Kristen Bell) ağabeyinin (Jimmy Wolk) düğünü için memleketine gider ve onun lisedeki baş düşmanı (Odette Yustman) ile evlendiğini görür. Kız, yıllar önce yaptığı tüm kötülükleri unutmuştur. Daha sonra gelinin sosyetik teyzesi (Sigourney Weaver) içeri girer ve Marni’nin pek de sosyetik olmayan annesi de (Jamie Lee Curtis) kendisinin lise yıllarındaki düşmanıyla yüz yüze gelir. Pençeler çıkmıştır ve unutmak istediğin tek insanla tekrar karşı karşıya gelince olanların anlatıldığı bu çılgın komedide, eski yaralar bir bir tekrar açılmıştır.

Tür : Komedi
Gösterim Tarihi : 26 Kasım 2010
Yönetmen : Andy Fickman
Senaryo : Moe Jelline
Yapım : 2010, ABD , 105 dk.
Oyuncular : Betty White (Grandma Bunny) , Kristen Bell (Marni) , Sigourney Weaver (Aunt Ramona) , Kristin Chenoweth (Monique Leroux) , Jamie Lee Curtis (Gail)

Ağabeyinin düğünü için memleketi Kuzey California’ya dönmek üzere olan Marni (Kristen Bell) annesi Gail’dan (Jamie Lee Curtis), Will’in (James Wolk) lisedeki can düşmanı Joanna (Odette Yustman) ile evleneceğini öğrenir. Marni dehşete düşmüştür! Ağabeyi niye lise hayatından görmek istemediği tek kızla evleniyordur?

Marni eve dönünce, babası Mark’ın (Victor Garber), erkek kardeşi Ben’in (Billy Unger) ve hatta Büyükanne Bunny’nin (Betty White) Joanna’yı melek gibi görüp aileye kabul etmesine çok sinirlenir. Joanna’nın Marni’ye lisede neler çektirdiğinden haberler yoktur. Bu sırada Joanna hiç kötü bir şey olmamış gibi davranır!

Bu dayanılmaz durum, Joanna’nın başarılı iş kadını teyzesi Ramona (Sigourney Weaver), düğün kutlamaları için Avrupa’dan geldiğinde farklı bir boyut kazanır. Görünüşe göre Ramona ve Gail da 30 yıl kadar önce aynı liseye gitmiş, arkadaş olduklarını söyleseler de gençlik yıllarında onların da arasında husumet olmuştur.

Bu kalabalık hafta sonuna uzmanlığı üstün kaliteli etkinlik planlama olan “sıra dışı düğün organizatörü” Georgia King (Kristin Chenoweth), Will’in lise arkadaşı ve sağdıcı Charlie (Sean Wing) ve Joanna’nın eski nişanlısı Tim de (Kyle Bornheimer) katılır. Joanna’nın nedimeleri olacak en yakın arkadaşları ve lisedeki amigo kızlar Taylor (Christine Lakin) ve Kendall’ı da (Meagan Holder) unutmamak lazım.

Kararlı Marni, Joanna’nın göründüğü gibi olmadığını ailesine kanıtlamayı kendine misyon edinmiştir. Gail da; yaptığı, söylediği ve giydiği her şeyle güven, güzellik ve zenginlik yayan Ramona’nın kendisini korkutmasına izin vermemeye çalışır. Herkes dans dersleri, Joanna’nın gelin partisi ve prova yemeği için bir araya gelirken, Marni ve annesi Gail, farkında olmadan gençlik zamanlarına dönerler ve sonuç düğünü tam bir hengâmeye dönüşür.

“You Again” (Yine mi Sen?) herkese lisenin geçmişte kalmış olabileceğini ama bazen karşınıza çıkan birinin mevcut yaşantınızın altını kazacağını hatırlatıyor.

You Again (2010) – Yine Mi Sen? Fotoğrafları

[galleryview=id:473;]

You Again (2010) – Yine Mi Sen? Fragmanı

[jwplayer file=”http://cfs-ak-snc1.facebook.com/78899/999/486844282088_2190.mp4″ image=”/deneme.jpg”]

You Again (2010) – Yine Mi Sen? Afişi

castiel yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı