Anasayfa » Dizi » Yeni Dracula Jonathan Rhys Meyers Olacak!

Yeni Dracula Jonathan Rhys Meyers Olacak!
Kont Dracula’nın hikayesi dev ekranlardan televizyonlarımıza geliyor. NBC, yeni dizisi Dracula’nın 10 bölümlük siparişini verdi. Dizinin başrolünde vampir Dracula’yı ise The Tudors’tan tanıdığımız Jonathan Rhys Meyers canlandıracak.

NBC ve Sky Living’de yayınlanacak olan dizinin yapımcılığını Tony Krantz ve Colin Callender üstlenirken senaryosunu ise Cole Hadden yazıyor. Krantz’ın fikrinden yola çıkılan dizi 1980’ler Londra’sında geçiyor. Dizi, Dangerous Liaisons ve The Tudors’ın buluşması olarak tanımlanıyor. Dizide başrolü The Tudors’un başrol oyuncusu Jonathan Rhys Meyers canlandıracak. Dracula, NBC ‘nin başında bulunan Bob Greenblatt ile İrlandalı aktör Jonathan Rhys Meyers’ı yeniden bir araya getirdi. Aynı zamanda yapımcı olan Greenblatt, Meyers’a ilk rollerinden biri olan ve CBS’de yayınlanan Elvis’te ilk rolünü ayarlamıştı.

Dizinin kısaca konusu ise şöyle; Modern bilimleri Victoria dönemi sosyetesine getirmek isteyen genç Amerikalı girişimci Allen Grayson yani asıl kimliğiyle Dracula Londra’ya gelir. Asıl hedefi yüzyıllar önce kendisini mahveden insanlardan intikam almak olan Dracula, ölen karısının reenkarnasyonu olarak görünen bir kadına aşık olur. Bu da Dracula’nın planlarını ters yönde etkiler.

Krantz ve Callender’in yapımcılığını üstlendiği dizinin yardımcı yapımcıları ise Gareth Neame ve Anne Mensah. Dracula için herhangi bir pilot bölümü istenilmedi. NBC direkt olarak 10 bölümlük senaryo siparişi verdi. Dracula’dan önce aynı şekilde bir anlaşmada ironik başka bir kahraman olan Hannibal için yapıldı. Dracula, NBC’nin son birkaç ay içinde Hannibal ve Neil Cross’ Crossbones ‘tan sonra bu şekilde yaptığı üçüncü anlaşma oldu.

Vampirler son dönemlerde Twilight filmi, True Blood ve The Vampire Diaries dizilerinden sonra büyük ve küçük ekranlarda oldukça popüler bir hale geldi. Aslında tanıdık bir yüz olan Dracula’nın vampir hikayesi de bakalım bu diziler kadar popüler bir hal alabilecek mi?

benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı