Anasayfa » Film Tanıtımları » X-Men: First Class (2011) – X-Men: Birinci Sınıf


Matthew Vaughn’un yönettiği ve Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender ile Rose Byrne’nin oynadığı X-Men: Birinci Sınıf (X-Men: First Class), 03 Haziran 2011’de Tiglon Film dağıtımıyla Tiglon Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 03 Haziran 2011
Yönetmen: Matthew Vaughn
Senaryo: Matthew Vaughn & Jane Goldman
Hikaye: Bryan Singer
Yapım: 20th Century Fox, Bad Hat Harry / Donners’ Company – Marvel Entertaınment İşbirliği ile
Oyuncular: Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender, Rose Byrne, January Jones, Oliver Platt, Kevin Bacon

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünyada çapındaki olayların ardındaki gizemli hikâyeyi açığa çıkarıyor. Mutantlar dünyaya ayak basmadan ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce, güçlerini henüz keşfeen iki gençtiler. En kötü karakterler olmalarının yanısıra, biribirlerinin en iyi arkadaşıydılar da; diğer Mutantlarla (kimi bildiğimiz, kimi yeni eklenen) işbirliği yapar, nükleer Mahşer’i önlemeye çalışırlardı. Süre zarfında aralarında ölümüze bir düşmanlık yeşerdi ve Magneto’nun Birliği ile Profesör X’in X-Men’i arasında daimi bir savaşa dönüştü.

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin destansı başlangıcını, Soğuk Savaş’ın arkasında yatan gizli tarihi ve ve nükleer mahşerin eşiğindeki dünyamızı açığa çıkarıyor. Birinci sınıf birliği mükemmel güçlerini keşfedip, kontrol altına almayı öğrenip, güçlerini kabullendikçe, kahramanlarımızla X-Men dünyasındaki kötüler arasındaki ebedi savaşa şekil verecek birlikler oluşuyor.

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve mutantlar kendilerini dünyaya açmadan önce ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce dünyada çapında gelişen olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor.

İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, uzun zaman boyunca kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünyanın görüp görebileceği en büyük tehlike olan Tom Cohen’i birlikte durdurmaya çalışırlar.

KARAKTERLER;

CHARLES XAVIER / PROFESÖR X
İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, uzun zaman boyunca kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünyanın görüp görebileceği en büyük tehlike olan Tom Cohen’i birlikte durdurmaya çalışırlar.

ERIK LENSHERR / MAGNETO
Henüz genç olan Lensherr bazı korkunç koşullar altında, manyetizmi kontrol edebilme gücüne sahip olduğunu keşfeder. Şimdi onu “yaratan” korkunç canavardan intikam alması gerekmektedir. Hızlı gelişen ve mukadder bir dostluğa sahip Erik ve Charles’ın arkadaşlıkları da insanlığın kaderini belirleyen bu savaş esnasında sınanır.

EMMA FROST
Platin saçlı güzel Emma, Sebastian Shaw’ın da yakın arkadaşı, pırlanta gibi ve çok dayanıklı bir cilde sahip bir telepattır. Charles Xavier gibi o da düşüncelerini ve isteklerini bir başkasının aklına aktarabilmektedir.

RAVEN / MİSTİK
Charles Xavier’in yakın arkadaşı olan Raven bir biçim değiştiricidir – ya da şekil değiştirici – seçtiği herhangi insan görünümlü yaratığın şeklini alabilir. Genç mutant normal bir hayat sürmek ve yeteneklerini gizlemek için çok çaba göstermektedir fakat Xavier’in mutantlarıyla Shaw’un güçleri arasındaki savaş onu da farklı bir yöne sürükler.

AZAZEL
Kötü ruhlu Azazel başka boyutlara kapı açarak ışınlanabiliyor. Sebastian Shaw’un mutantların gezegeni miras alması planlarında anahtar biri isim.

SEBASTIAN SHAW
Haddi hesabı olmayan derecede kötülükle dolu Shaw, evvelinde araştırmaları genç Erik Lensherr’ın yaşamını altüst eden bir Nazi işbirlikçisiydi. Shaw enerjiyi absorbe edip yeniden kanalize edebiliyor ve mutantların dünyayı ele geçirmesi için karşısına çıkan her engeli yıkmaya, bunun için savaşmaya hazır.

QUESTAD / RIPTIDE
Lideri Sebastian Shaw’ın yanından hiç ayrılmayan Riptide binaları tahrip edebilecek güçte hortumlar yaratabiliyor ve en güçlü mutantlara bile meydan okuyabiliyor.

MOIRA McTAGGERT
Kadın ajanların az sayıda olduğu dönemde bir CIA ajanı olan MOIRA McTAGGERT. Moira insanlar arasında mutantların gücüne şahit olan tek insan olduğu için, üstlerine mutantların varlığını kanıtlamasında ona yardım eden Charles’ın izini sürer ve ajanlar da dünyanın görüp görebileceği en büyük tehdidi durdurmakta onlara yardım etmek durumundadır.

X-Men: Birinci Sınıf Fotoğrafları

X-Men: Birinci Sınıf Fragmanı

X-Men: Birinci Sınıf Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı