Anasayfa » Sinema » X-Men: Days of Future Past Filminin Ardından X-Men: Apocalypse İsimli Bir Devam Filmi Geliyor!

X-Men: Days of Future Past Filminin Ardından X-Men: Apocalypse İsimli Bir Devam Filmi Geliyor!
Çizgi roman fimleri sevenler için güzel haberle dolu günler geçiriyoruz. Önce kötü adamlarla dolu the Amazing Spider-Man 2 filminin fragmanı yayınlandı şimdi ise yönetmen Bryan Singer ve Fox, X-Men: Days of Future Past filminin ardından X-Men: Apocalyse isimli bir devam filminin geleceğini açıkladılar. Filmin vizyona giriş tarihi 27 Mayıs 2016 olarak belirlendi. Filmin isminden sonunda çizgi romanların ikonik kötü adamı Apocalyse ile tanışacağımızı anlıyoruz. Apocalypse’in binlerce yıl önce mutant olarak doğduğuna inanılır ve bu şeytani kötü adam X-Men takımını bugüne kadar en çok zorlayan düşmanlar biri olur. Şimdi herkes X-Men: Days of Future Past filminde ne olacak ve bu kötü adam ortaya çıkacak diye merak ediyor. Ve biz cevabı biliyoruz.

Bu açıklamanın ardından film ekibinin içinden biriyle yapmış olduğumuz konuşmada bu kötü adamı kimin oynayacağının şimdiden belli olduğunu öğrendik. Yani kimin Apocalypse’e dönüşeceğini söylediler. Başka bedenlerde misafir olup kendi bilincini ve güçlerini o bedene yansıtabilen bu kötü adam X-Men karakterlerinden birini ele geçirecek.

İkinci olarak filmin senaryosunun son halinin bir parça değiştirildiğini öğrendik. Ama bu öğrenmiş olduğumuz detayların hiçbirini etkilemeyecek. Filmin çok muhteşem bir sonu olacak ama filmin nasıl biteceği hakkında herhangi bir ipucu vermeyeceğiz çünkü olacaklara inanmanız için izlemeniz gerekecek.

Jenerik sahnelerinde film geçmişe döner. Genç Erik Lehnsherr (Michael Fassbender) kendisini yakalamak isteyen yetkililerden kaçıp sığındığı çölün ortasında yıkık bir evde yemek yiyordur. Biraz su almak için dışarı çıktığında genç Magneto gökyüzünden yeryüzüne bir şeyin düştüğünü ve yere çarptığını görür. Ne olduğunu anlamak için alana yaklaştığında “devasa, korkunç, yüzü metalden oluşan” “yabancı bir cisim” görür. Bu Apocalypse’dir ve “seni bulabilmek için zamanın nehirlerini aştım” der bunun üzerine Magneto “sen kimsin?” diye sorar.

“Ben senin geleceğinim” diye yanıt verir Cisim. Aniden Apocalypse ve Magneto birleşir. Magneto muazzam bir enerjiyle kuşanır ve çığlıklar atmaya başlar. Bu enerji patlaması kilometrelerce uzağa yayılan radyasyon dalgalarıyla etrafında her şeyi dümdüz eder. Magneto ne yaptığını görmek için etrafına baktığında artık sahip olduğu gücü fark eder ve film bitmeden önce kötü bir kahkaha duyulur.

Şimdi Apocalypse Magneto’yu elinde tuttuğuna göre bu durum gelecekteki X-Men’leri de etkileyecek. X-Men: Apocalyse filminde de yine geleceği geçişler olacak mı? Bu durum çizgi romanları okumamış olan izleyiciler için biraz zorluk yaratacak. Ama bu durum iki farklı zaman çizgisi ortaya çıkarabilir. Biri Apocalypse’in Magneto’yu ele geçirmiş olduğu öteki ise gelecekteki zaman çizgisi. Ama yine de kulağa oldukça karışık geliyor.

Ama her türlü bu film oldukça ses getirecek gibi görünüyor. Yine de bu haber Apocalypse’in sadece Magneto’yu kullanarak filmde yer alacağı anlamına gelmiyor. İkili birbirinden ayrılabilir ve iki ayrı kötü adam haline de gelebilirler. Görünen o ki Fox’un X-Men evreniyle ilgili büyük planları var.

X-Men: Days of Future Past Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı