Anasayfa » Film Tanıtımları » X-Men Başlangıç: Wolverine (2009)


Gavin Hood’un yönettiği ve Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Liev Schreiber ile Dominic Monaghan’ın oynadığı X-Men Başlangıç: Wolverine (X-Men Origins: Wolverine), 01 Mayıs 2009’da Tiglon Film dağıtımıyla Tiglon Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik ve Çizgi Roman
Gösterim Tarihi: 1 Mayıs 2009
Yönetmen: Gavin Hood
Senaryo: David Benioff, Skip Woods
Görüntü Yönetmeni: Donald McAlpine
Müzik: Harry Gregson-Williams
Yapım: 2009, ABD, 120 dk.

Oyuncular: Hugh Jackman (Logan/Wolverine), Ryan Reynolds (Wade Wilson / Deadpool), Liev Schreiber (Victor Creed / Sabretooth), Taylor Kitsch (Remy LeBeau / Gambit), Dominic Monaghan (Barnell Bohusk / Beak), Lynn Collins (Silver Fox), Danny Huston (William Stryker)

X-MEN BAŞLANGIÇ: WOLVERINE filminde, bu mutant yaratığın aslında kim olduğu, kişiliğinin oluşumunda etken olan olayları ve onun gücünü yenmeye çalışan karşı güçlerin aslında kim olduklarına tanık olacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Wolverine’i yaratan hikayenin temellerine ve onu diğer güçlü mutantların karşısına çıkaracak güce nasıl sahip olduğunu görüyoruz. Yer yer karanlık, yer yer komedi öğeleri de içeren, özünde dramatik, aksiyon ve sürpriz dolu filmi izlerken Logan/Wolverine’in demirden bıçağına nasıl kavuştuğuna ve nasıl olup da üzüntü dolu bir hayata sürüklendiğine de tanık oluyoruz.

Konu:
Logan Kanada Rockies dağlarında ağaç kesme işi yaparken bir yandan da karanlık geçmişine dair bir teselli aramaktadır. Hayatta ilk kez sevgiyi bulduğu ve bir öğretmen olan Kayla ile düzgün bir yaşam sürmektedir. Bu ilişki Logan’ı geçmişten kalma yaralarını silmeye iter.

Mutant hayatı yaşayan Wolverine, kız arkadaşının da ölümüyle intikam duygusuyla dolar ve Victor Greed’ten (Sabertooth) intikamını almak için çok gizli bir program olan Weapon X ‘e katılır. Böylece yolu Stryker ile yine karşılaşacaktır. Programa katılmayı önceden reddeden Wolverine, Sabretooth’un kız arkadaşı Silver Fox’un öldürmesi üzerine katılmayı kabul eder. Kendisini yenilmez hale getirecek Adamantium metalinin vücuduna enjekte edilmesiyle Wolverine’in intikam macerası başlar.

X-Men Başlangıç: Wolverine Fotoğrafları

X-Men Başlangıç: Wolverine Fragmanı

X-Men Başlangıç: Wolverine Posteri

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı