Anasayfa » Film Tanıtımları » Warm Bodies (2013) – Sıcak Kalpler

Warm Bodies (2013) - Sıcak Kalpler
Jonathan Levine’in yönettiği ve John Malkovich, Nicholas Hoult, Teresa Palmer ile Analeigh Tipton’un oynadığı Sıcak Kalpler (Warm Bodies), 5 Nisan 2013’de Tiglon Film dağıtımıyla Fida Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2013
Tür: Komedi, Korku, Romantizm
Yönetmen: Jonathan Levine
Oyuncular: John Malkovich, Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Analeigh Tipton, Rob Corddry
Yapımcı: Bruna Papandrea, David Hoberman, Todd Lieberman
Senaryo: Jonathan Levine (Uyarlama), Isaac Marion (Kitap)

Isaac Marion’un eğlenceli ve popüler romanından uyarlanan Sıcak Kalpler (Warm Bodies), dünyayı dönüştürme sürecindeki bir zombiyle genç ve güzel bir kızın imkânsız aşkına odaklanıyor.

Tanıdık bir senaryo; gizemli bir virüs tüm medeniyeti harap etmiş, kurbanlarını et yiyen ve geçmişlerini hatırlamayan birer yaratığa dönüştürmüştür. Kurtulanlar büyük bir korku içinde saklanmışlardır, her an yakalanma korkusu içindedirler. Fakat bu hikâyede farklı olan ve olayların gelişmesine neden olan bambaşka bir şey; Salgından etkilenmiş bir zombie (Nicholas Hoult), kendisini yok etmeye gelen Julie’ye (Teresa Palmer) bir anda aşık olur. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur, kaybettiği insani özellikleri yavaş yavaş yerine gelmeye başlar. Julie’ye hissettiği aşk kalbinin yeniden atmasını sağlarken, adını ve nasıl öldüğünü dahi hatırlamayan karakterimiz hislerini geri kazandıkça iyileşir; üstelik bu iyileşme etkisi salgından etkilendiğine inanılan diğer zombileri de olumlu yönde etkileyecektir. Babası (John Malkovich) zombi avcısı olan Julie ve R. bu zor ve büyük aşkları sayesinde savaşın bitmesi için ellerinden geleni yapacaklardır.

Sıcak Kalpler FragmanıSıcak Kalpler Afişi
Sıcak Kalpler Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı