Anasayfa » Dizi » Under the Dome Dizisinin Genç Oyuncusu Colin Ford ile Röportaj

Under the Dome Dizisinin Genç Oyuncusu Colin Ford ile Röportaj
Colin Ford, Supernatural dizisinin geçmişe dönüş bölümlerinden birkaçında genç Sam Winchester’ı oynamıştı. 2013 yılında ise Stephen King’in Under the Dome kitabının TV uyarlaması olan dizide Joe McAlister rolü aldı. Bu röportajda Colin bizlere küçük yaşta oyunculuğa adım atmış biri olarak büyümenin nasıl olduğunu, kubbenin altında kapana kısılmış bir haldeyken oradan nasıl kurtulabileceği hakkında düşüncelerini anlatacak. Aynı zamanda Supernatural dizisinde oynamış olduğu rol hakkında da ilk ağızdan bilgiler verecek.

Oyunculuğa çok küçük yaşta başladın. Bir çocuk olarak filmlerde ve televizyonda yer almak nasıl bir şey? Normal çocukların yapacağı şeyler için de vaktin oluyor mu?

Evet, oyunculuğa 5 yaşındayken başladım. Bu oldukça eğlenceli, heyecan verici bir şeydi ve gerçekten bu bir işmiş gibi hissetmiyordum. Normal bir çocukluğum oldu; lisedeki ilk yılımın sonlarına kadar normal bir okula gittim. Lisede bir sene futbol oynamak istediğime hatta okula kısa bir ara bile verebileceğime karar verdim. Birkaç sosyal aktiviteyi kaçırmış olabilirim ama bir projeye başlamadan önce her zaman seçme şansım oluyor ve neleri kaçırabileceğimi biliyorum başlamadan önce.

Brad Pitt, Angelina Jolie ya da Reese Witherspoon gibi ünlülerin arasında büyüdün peki ünlülerle tanışmak abartılmayacak bir şey mi ya da bir ünlüyle tanıştığında ona hayran olmaktan kendini alamadığın oldu mu?

Birlikte çalışma ayrıcalığına sahip olduğum bütün ünlü insanlarla tanışmak gerçekten zevki ve çok onur duydum. Sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz biriyle tanıştığınızda ona karşı her zaman bir parça hayranlığınız oluşur. Birlikte çalıştığım bu muhteşem insanlarla ilgili en güzel şey ise onların oldukça arkadaş canlısı, cana yakın ve gerçekçi olmaları.

Şimdi Under the Dome dizisinde büyük bir rolün var peki hala okul ödevlerini yapacak zaman bulabiliyor musun? Hala üniversiteye gitmek istiyorsun değil mi?

Okul her zaman önce gelir. Setteyken her gün okul işlerime üç saat zaman ayırmam gerekiyor ama ben liseye gidiyorum ve bu zamanın iki katını ayırabilme eğilimindeyim. Hala üniversiteye gitmek istiyorum; Amerikan üniversitelerinden çoğu seçeneklerim arasında. Üniversiteye gitmek istiyorum fakat hayatımın geri kalanını bir aktör olarak geçirmeyi umuyorum.

Joe rolünü aldığında Stephen King’in ‘Under the Dome’ kitabını biliyor muydun? Daha önceden okumuş muydun?

Rolü almadan önce kitabı okumamıştım. Daha sonra kitaptan birkaç pasaj okudum fakat televizyona uyarlanmış hali birazcık daha değişik oluyor ben de bana verilen senaryoya odaklanıyorum ve hala kitabı okumadım. Ama birçok kişiden oldukça iyi bir kitap olduğunu duydum.

Senaristler hikayenin gelişim sürecine seni ne kadar dahil ediyor? Kubbenin nereden geldiğini biliyor musun?

Bu zamana kadar hikayenin gelişim sürecine hiç dahil olmadım. İşin aslında aktörler senaryoyu yeni bölümün çekimlerine başlamadan sadece bir iki gün önce alıyor. Kubbenin nereden geldiğini bilmiyorum. En az izleyiciler kadar ben de bunu öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Dizinin sonunun kitaptaki gibi olması gerekmiyor. Peki senin bu konudaki fikirlerin neler?

Kitabın sonunun nasıl olduğunu biliyorum. Ama dizi aynı şekilde mi yoksa farklı şekilde mi biter bir fikrim yok. Kubbeyi yaratan şey her ne ise oldukça akıllı olmalı. Bu dünyadan ya da başka bir dünyadan olabilir. Tam olarak emin olabildiğim bir düşüncem yok. Ya bunların hepsi sadece kötü bir rüyaysa?

Şimdiye kadar Joe ve Norrie kubbeyi saran gizemin büyük bir kısmını taşıyor. Kubbeyi bir karakter olarak kabul eder misin veya böyle olasılıklara açık biri misin?

Bir aktör olarak her şeyin mümkün olduğu hayali bir dünyayı genişletebildiğim için şanslıyım. Bence kubbe bir karakter olacak ve evet ben bunu kabul ederdim.

Kubbenin altında kapana kısıldığını hayal et ve bunun kalıcı bir durum olduğunu düşün. Yapacağın ilk üç şey ne olurdu ve dışarıdan en çok neyi özlerdin?

Yiyecek, su ve enerji kaynağı depolardım. Eğer dışarıda kalmışlarsa ailemi ve arkadaşlarımı özlerdim.

Genç Sam Wincherster olarak Jared Paralecki ile bir sahnen yoktu ama yine de onu tanıma fırsatın oldu mu? Sette onunla karşılaştın mı? Ve onun karakterinin gençliğini oynuyor olman konusunda hiç konuşabildiğiniz mi?

Genellikle ben Sam Winchester’ın gençliğinin çekildiği sahneler için sette çalışırken Jared orada olmuyordu. Yine de sezon boyunca Jared ile konuşma ve onunla birkaç etkinlikte beraber bulunma fırsatım oldu. O çok iyi biri, oldukça arkadaş canlısı ve onunla zorlanmadan sohbet edebiliyorsunuz. Jared’in Sam Winchester’ı oynarken nelere dikkat ettiğini ve karakterin özünü yakalayabilmek için birçok bölümü çalışmıştım. Bu çok eğlenceli bir süreçti ve diziyi izlemekten oldukça keyif aldım.

Jensen Ackles tarafından yönetilen ikinci Supernatural bölümündeydin. Nasıldı? Ayın karanlık yüzünde onunla beraberdin peki kameranın arkasında onun olması nasıldı?

Jensen harika bir insan. Kameranın önünde de arkasında da oldukça profesyonel biri. Jensen’ın yönetmenliğini yaptığı bölüm oldukça heyecan vericiydi çünkü bu onun yönetmenliğine ilk defa şahit oluşumdu. Jensen kavrayışı güçlü biri ve diziyi oldukça iyi biliyor bu neden yönetmenlik yapmak onun için oldukça kolay bir iş oldu.

Sette yapılan şakaların hikayeleri oldukça eğlencelidir. Senin bize anlatabileceğin bir hikaye var mı ‘Supernatural’ veya ‘Under the Dome’ dizisinden?

Under the Dome dizisinde çalışıyordum ve 1965 model bir Mustang almıştım. Bir gün setten birkaç arkadaşım arabayı saklamış ve beni arabanın çalındığına inandırdılar. Hatta evime gelip bana arabayı bulduklarını ve arabanın parçalanmış olduğunu söylemesi için bir polis bile ayarlamışlar. Çok üzülmüştüm ama sonunda arabamı bana geri getirdiler.

En sevdiğin film, müzik albümü ve kitap nedir?

En sevdiğim film Stand by Me, en sevdiğim müzik albümü Bob Dylan’ın albümlerinden bir olabilir ve en sevdiğim kitap ise The Giver.

En sevdiğin TV şovları neler?

Breaking Bad, Parenthood ve Revolution en sevdiğim televizyon dizileri.

Çok teşekkür ederiz Colin, her şey gönlünce olsun.

Under the Dome 1. Sezon 12. Bölüm Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı