Anasayfa » Dizi » Under the Dome Dizisinde Dördüncü El Bulundu!

Under the Dome Dizisinde Dördüncü El Bulundu!

Görünmeyen bir gücün fırtınası Chester’s Mill‘in üzerine geliyor.

Parçaların biraraya gelmesinden sonra, Junior (Alexander Koch) –annesi tarafından pempe yıldızlardan bir çocuk olarak çizilmiş olması gerçeği ile birlikte- büyümesini tamamladıktan sonra Norrie (Mackenzie Lintz), Joe (Colin Ford) ve Angie’nin (Britt Roberston) arasına katılıp kendisinin dördüncü el olduğunu öğrendi. Bu dörtlü mini-dome etrafında ellerini birleştirdiğinde etraflarında pembe yıldızların oluştuğunu gördüklerinde Junior izleyen herkesin söylediği gibi “İyi ama bu ne anlama geliyor?” dedi.

Under the Dome: Tacın sahibi kim olacak ?

Yapımcı Neal Baer, TVGuide.com’da ki röportajında ‘Son üç bölüm bu soruyu derinleştirmeye çalıştık. Dört El’in gücü çok yakında ortaya çıkacak.’ Açıklamasını yapıyor.

Bu dört el, dome’un çözülemeyen gizemine bir anahtar olabilir dolayısıyla mini-dome’a yakında bir kral kelebeğine dönüşecek olan bir tırtılın yuvası diyebiliriz. Ama bu monarklığın tacı kimde olacak ? (İşte bu biraz kafa karıştırıyor değil mi?) Baer: “Tüm bildiğimiz bu tırtılın bir kelebeğe dönüşme potansiyelinin olduğu.” Diyor ve ekliyor “ Yani soru aslında şu olmalı, mini-dome’da sıkışmış bu kral kelebeği taca nasıl yürüyecek?”

Dodee’nin (Jolene Purdy) ona dokunmaya çalıştıktan sonra mini-dome’un ona karşı kendini koruması olayından sonra (ki olay sonrasında Dodee hafızasını kaybetmişti.) kral büyük olasılıkla bu dört el arasından çıkacak. Baer şöyle açıklıyor. “Dodee dört elden biri değil. Mini-dome gücünü tamamlamak için dört ele ihtiyaç duyuyor belki ama ‘belli’ dört el olmalı bu. Sıradan biri ona dokunduğundan büyük bir güçle geri püskürtülecektir.”

Linda (Natalie Martinez), Büyük Jim’in (Dean Norris) Rapture ile olan işbirliği ile ilgili gerçeği ortaya çıkardığından beri Kral hemen herkesin merak konusu oldu. Linda, geçen haftaki bölümde meclis üyesi ile yüzleşmeye çalıştı fakat bunun kolay olacağını ya da konsil üyesinin konuşacağını beklemiyordu zaten. Baer : “ Büyük Jim gerçekten birileriyle ortaklığa girişti mi ? Tek kelime ile hayır.”

Neal Baer, dome’un gücü ile ilgili merak edilen bir soruyu yanıtlıyor.

Büyük Jim’in polisle yüzleşmekten daha büyük dertleri var. Ne de olsa, Maxine’nin (Natalie Zea) annesi Agatha’yı (Mare Winningham) nehrin ortasında boğulmaya bıraktıktan sonra teknik olarak onu öldürmüş sayılır. Baer, Agatha’nın gerçekten ölüp ölmediğini Pazartesi günün bölümünde anlayacağımızın sözünü veriyor. Her halükarda, Maxine’nin savaş bölgesine gönderileceği kesin ki bu Jim ve Barbie (Mike Vogel) için büyük bir tehlike olacak.

Barbie, Julia’ya (Rachelle Lefevre) kocasını öldürdüğünü itiraf etmesine rağmen, Baer uyarıyor; bu çift için en kötüsü henüz gerçekleşmedi. “Bu bölümde bu ikilinin güvenlerini bir teste tabii tutmalarını gerektirecek şaşırtıcı gelişmeler olacak. Duygu fırtınaları ve görünmeyen bir gücün fırtınası Chester’s Mill’in üzerine esmek üzere.”

Under the Dome 1. Sezon 11. Bölüm Fragmanı

poa yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı