Anasayfa » Film Tanıtımları » Transformers: Age of Extinction (2014) – Transformers: Kayıp Çağ

Transformers: Age of Extinction (2014) - Transformers: Kayıp Çağ

“Transformer’ların devri kapandı…”

Paramount aksiyon dolu Transformers serisinin dördüncü filmi Michael Bay’in yönettiği Mark Wahlberg, Nicola Peltz ve Jack Reynor’ın oynadığı Transformers: Kayıp Çağ (Transformers: Age of Extinction), 27 Haziran 2014 tarihinde vizyona giriyor.

Filmde başrolü Shia LaBeouf yerine Mark Wahlberg oynuyor. Daha önce filmden ilk kareleri Super Bowl sırasında 30 saniye uzunluğunda Dinobotların olduğu bir görüntü ile görmüştük. Şimdiyse sonunda filmde yer alan hikaye ve oyuncular hakkında daha fazlasını öğrenme fırsatını yakaladık. Nicola Peltz, Jack Reynor, T.JJ. Miller, Stanley Tucci ve Kelsey Grammer oyuncu kadrosunda yer alan diğer oyunculardan bazıları. Ayrıca Peter Cullen da Optimus’u seslendiriyor.

Bu film Bay’in serideki son filmi olacak ve yönetmenlik koltuğunu bir başka yönetmene devredecek. Filmin senaryosu Ehren Kruger tarafından yazıldı. Bir tamirci ve kızının yapmış olduğu bir keşif Autobotları, Decepticonları ve paranoyak hükümet yetkililerinin ortaya çıkmasına neden olur. Bay filmdeki değişiklikler hakkında konuştu: “Film dört yıl sonrasında devam ediyor, bunun nedeni yepyeni bir oyuncu kadrosuyla tanışacak olmanız. Transformerlar oldukları gibi kaldılar, bir değişiklik yok. Sadece dört sene sonrası. Transformers’ın yeniden tasarlanmasının bir sebebi var. Bu şekilde seriyi genişletmeyi ve yeni filmler için yeni hikayeler oluşturabilmeyi istiyoruz.”

FİLMİN KONUSU

Üç yıl önce Chicago’da yaşanan savaşın ardından, Autobot’lar NEST’in yardımlarıyla Deception’ları yok etmeye devam ediyorlardır. Ancak öte yandan Skyquake bir asteroit parçası nedeniyle ölen Deception’ları yeniden hayata döndürmektedir. Megatron’un ölmesi ve Cybertron’un da ağır bir şekilde hasar görmesiyle birlikte Deception’ların kontrolü Skyquake’e kalmıştır. Artık son teknoloji ürünü silahları ‘Trypticon’ı tasarlamalarıyla birlikte hem Pentagon hem de Amerikan ordusu için büyük bir tehdit haline gelmişlerdir. Autobot’lar ve NEST dünyayı olası bir kaostan kurtarabilmek için hızlıca hareket etmek ve geç olmadan Deception’ları durdurmak zorundadır.

Transformers: Kayıp Çağ Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı