Anasayfa » Sinema » Time Dergisinin 2013 Yılının En İyi Filmlerini Seçti!

Time Dergisinin 2013 Yılının En İyi Filmlerini Seçti!
Ödül sezonunun ortasındayız bu da en iyi film listelerinin oluşturulmaya başlandığı anlamına geliyor. Elimize en son geçen liste eleştirmen Richard Corliss tarafından hazırlanan Time dergisinin 2013 yılının en iyi 10 filmi listesi oldu.

En büyük haber Alfonso Cuaron’ın Gravity filminin tüm filmleri geçerek listede yılın en iyi filmi seçilmiş olması. Bu durum filmi acımasızca eleştiren eleştirmenleri oldukça kızdıracak gibi görünüyor. Listede göze çarpan bir başka film ise Spike Jonze’nin Her filmi oldu. Ayrıca David O. Russell’ın American Hustle, Disney’in Frozen filmi ve The Act of Killing isimli belgesel de listede bulunan diğer filmlerden bazıları.

İşte Richard Corliss’in Time Dergisi için hazırlamış olduğu 2013 yılının en iyi 10 filmi listesi:

  1. Gravity
  2. The Great Beauty
  3. American Hustle
  4. Her
  5. The Grandmaster
  6. Fast & Furious 6
  7. Frozen
  8. The Act of Killing
  9. 12 Years a Slave
  10. The Hobbit: The Desolation of Smaug

Listede birinci sıraya yerleştirmiş olduğu Gravity filmi hakkında Corliss şu yorumlarda bulundu: “Tehlikenin ve derin bir merakın bir araya getirilmiş olduğu muhteşem bir film. Defalarca seyredilmeyi hak eden bir film. İlkinde filmin büyüsüne kapılıp izlenmeli ikincisinde ise Cuaron ve ekibinin imkansız görüneni nasıl beyaz perdeye aktardıklarını anlamaya çalışarak izlenmeli.” Bu listede yer alan filmlerin çoğu benim de en iyi olarak düşündüğüm 10 filmin içinde yer alıyor. Bu ay başka listeler görmeye devam edeceğiz. Peki siz neler düşünüyorsunuz?

Yer Çekimi Türkçe Altyazılı Fragmanı


Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı