Anasayfa » Film Tanıtımları » Thor: The Dark World (2013) – Thor: Karanlık Dünya

Thor: The Dark World (2013) - Thor: Karanlık Dünya
Alan Taylor’un yönettiği ve Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston ile Stellan Skarsgard’ın oynadığı Thor: Karanlık Dünya (Thor: The Dark World), 1 Kasım 2013’de vizyona girecek.

Tür: Aksiyon, Macera
Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2013
Yönetmen: Alan Taylor
Yapımcı: Kevin Feige
Baş Yapımcılar: Alan Fine, Nigel Gostelow, Stan Lee, Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Craig Kyle
Hikaye: Don Payne ve Robert Rodat
Senaryo: Christopher Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely

Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi, Tadanobu Asano, Jaimie Alexander, Rene Russo ve Odin rolünde Anthony Hopkins.

Marvel’ın Thor: Karanlık Dünya (Thor: The Dark World) filminde, Thor’un beyazperdedeki büyük macerası, dünyayı ve 9 Diyarlar’ı, yaşı kâinatın yaşına eş olan karanlık bir düşmandan kurtarmak için verdiği savaşla devam ediyor. Marvel’ın Thor ve Yenilmezler‘den sonraki bu filminde Thor, evrenin her yerinde düzeni yeniden sağlamak için savaşıyor ama intikam peşindeki Melakith’in başını çektiği kadim bir yarış, kâinatı yeniden karanlığa döndürmek için geri dönüyor. Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmanla karşı karşıya gelen Thor, şimdi en tehlikeli ve en özel yolculuğuna çıkıyor. Bu yolculuk, onu Jane Foster’la yeniden birleştirecek ve bizleri kurtarması için her şeyini feda etmek zorunda bırakacak.

Oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi, Tadanobu Asano, Jaimie Alexander, Rene Russo ve Odin rolünde Anthony Hopkins’in oynadığı “Thor: Karanlık Dünya”nın yönetmenliğini Alan Taylor, yapımcılığını ise Kevin Feige üstleniyor. Film, Don Payne’in hikâyesinden esinleniyor. Senaryo ise Christopher Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely’ye ait. Senaryo, ilk kez 1962 Ağustos’unda yayınlanan çizgi roman Journey into Mystery’de karşımıza çıkan, Marvel’ın klasikleşen Süper Kahramanı Thor’a dayanıyor.

Marvel’ın Thor: Karanlık Dünya (Thor: The Dark World) filminde, Thor’un beyazperdedeki büyük macerası, dünyayı ve 9 Diyarları, yaşı kâinatın yaşına eş olan karanlık bir düşmandan kurtarmak için verdiği savaşla devam ediyor.

Thor: Karanlık Dünya Türkçe Altyazılı Fragmanı


sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı