Anasayfa » Dizi » The Vampire Diaries (2009) Tanıtımı


Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon‘ın kasabaya gelmesiyle, Elena’yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar.

Dizi bu hikâyeden yola çıkarak, ufak bir kasabadaki iki vampir kardeşin Elena isimli genç kıza karşı duydukları tutku yüzünden birbirleriyle mücadele içerisinde olmalarını konu alıyor. Vampirlerden daha iyi huylu olarak tanımlayabileceğimizin adı Stefan, daha sert ve karanlık görünümlü olan ve insan kanı içme konusunda herhangi bir vicdan azabı duymayansa Damon. Bu iki vampirin birbirleriyle mücadelesi sırasında yalnızca Elena değil, genç kızın ailesi ve kasabanın diğer sakinleri de tehlike altında olacak.

Yapımcılar, tüm dünyayı etkisi altına alan “vampir modası”ndan yararlanmaya devam edecek gibi görünüyor. Son dönemlerde biri beyaz perdeye (Twilight), diğeri televizyona (True Blood) uyarlanan vampir romanlarına bir yenisi daha ekleniyor: The Vampire Diaries.

Serinin yazarı L.J. Smith. Yazar 80’li yıllardan itibaren -1998 ile 2008 yılları arasında kişisel sebeplerden dolayı yazmaya ara vermiş- çocuklarla gençlere yönelik yazdığı romanlarla tanınıyor. Yazdığı romanları ise korku ve fantezi/bilimkurgu romanlarının yanı sıra romantik romanlar.

Yazar, seriye 1991 ve 1992 yıllarında yazdığı dört kitapla başlamış. Bunlar sırasıyla The Awakening (1991), The Struggle (1991), The Fury (1991) ve Dark Reunion (1992).

Orijinal seriye ek olarak serinin 2009 yılından itibaren yayınlanmaya başlayan bir de “geri dönüş üçleme”si mevcut. İlk kitap Nightfall Şubat ayında piyasaya sürülmüş. Üçlemenin diğer iki kitabı Shadow Souls ve Midnight’ın yayın tarihleri ise henüz belirsiz.

Gelelim serinin televizyon uyarlamasına. Dizi The CW kanalı tarafından bu sezon sunulacak yeni projeler arasında. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını ise daha önce Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizinin yazarlarından Julie Plec üstlenecek. Projenin uygulayıcı yapımcıları ise The CW’nin bir diğer dizisi Gossip Girl’ün de uygulayıcı yapımcılarından Leslie Morgenstein ve Boby Levy. Dizinin pilot bölümünü daha önce True Blood, Dexter, Veronica Mars, Cold Case gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış olan Marcos Siega çekmiş.

Şimdi de projede yer alacak oyunculara biz göz atalım.

Elena Gilbert: Nina Dobrev’in canlandıracağı başrol karakteri, ailesini dört ay önceki araba kazasında kaybeden on yedi yaşındaki bir genç kızı konu alıyor. Vampir Stefan’ın kasabaya gelmesiyle Elena’nın hayatı canlanacak.

Stefan Whitmore: Paul Wesley ise, 17-18 yaşlarında görünen ancak 200 yaşında olan, insanlara zarar vermeyen, genç, yakışıklı ve cazibeli iyi vampir rolünde.

Damon Whitmore: Lost’taki Boone rolüyle tanıdığımız Ian Somerhalder’ın canlandıracağı karakter, susuzluğunu insan kanıyla dindirmenin sonrasında vicdan azabı çekmeyen, yirmili yaşların ortasında, karanlık, güçlü ve etkileyici bir vampir.

Diğer rollerden bazıları ve canlandıracak oyuncular ise aşağıdaki gibi.

Jeremy Gilbert (Elena’nın sorunlu kardeşi) rolünde Steven R. McQueen, Boonie (Elena’nın yakın dostu) rolünde Katerina Graham, Jenna Moyer (Elena ve Jeremy’nin teyzesi) rolünde Sara Cannig, Matt Donovan (Elena’nın eski erkek arkadaşı) rolünde Zach Roering, Caroline Truitt (Elena’nın hem arkadaşı hem de rakibi rolünde) Candice Accola, Vicki Donovan (Matt’in kız kardeşi) rolünde Kayla Ewell, Tyler Stratton rolünde Micheal Trevino, Darren rolünde Steve Belford, Mr. Tanner rolünde Benjamin Ayers, Zach rolünde Chris William Martin, sekreter rolünde Marci T. House. Bir de her ne kadar tam olarak kesinleşmese de, güzel kızların üzerinde ürkütücü gaklamasıyla uçacak olan Lee The Raven ismindeki ölüm meleği karga karakteri de projeye dahil olabilirmiş.

Dizi anlaşıldığı gibi fazlasıyla Twilight filmi ayarında ve tamamıyla teenage kokmakta. The Vampire Diaries, 2008 yılının sonundan itibaren tüm dünyada büyük ilgi gören Twilight’ın parsasını toplayabilecek mi hep beraber göreceğiz.

The Vampire Diaries Promo Fotoğrafları

The Vampire Diaries Tanıtım Fragmanı

castiel yazdı

Yorumlar

 1. ezzgiii -

  arkadaşlarım;
  özenti bir vampir flimi görüyoruz ki bu oratada twilight ten yola çıkılarak bu şekile bir flim oluşmuştur zaten kör olmayan herkes bunu görebilir aynı alacakaranlığın konusu:bir insan kız vampir oğlana aşık olur… :=)

  Editor: Bu dizinin kitabı twilight’tan çok daha eski. Özenti lafınıza katılmıyorum, Twilight ile vampire dizi ve filmlerinin popüler olduğu doğrudur.

  • ysmn -

   vampir günlüklerikitabını oku derim ,) gerci kitabıyla cok alakası yok ama özenti değil ayrıca kat kat daha güzel bi dizi bence

 2. Ayşe -

  ben twilight hayranlarından biriyim ama bununda güzel olduğu belli sadece fragmanını izledim sadece şunu sormak istiyorum ne zaman yayınlanacak.

  Editor: Eylül 2009’da.

 3. dilara -

  3. dakika 16. saniyeden sonra başlayan şarkı kimin ?

 4. Vampirsever -

  Eylül 2009’da Türkiye’de mi gösterime giricek?

  Editor: Türkiye’de gösterimde değil. Yurtdışında gösterilecek. Bizler internet aracılığıyla netten indiricez. Tabi isterseniz bulunduğu kanalıda uyduda bulup, ingilizce olarak izleyebilirsiniz.

 5. Fanpire -

  Hangi kanal acaba ?

  Editor: CW.

 6. damara -

  bunu türkiyede herhangi bir kanalda bulabiliyormuyuz yada cw hangi uydu da ?

 7. xelifx -

  The CW kanalı Türkiyede çekmiyor malesef mecburen internetten izlicez..

 8. ASLICAN -

  Vampir konusu her ne kadar Twilight ile ülkemizde popüler bir hal almış olsa da yurt dışında bu böyle değil. Twilight’tan çok daha önce Angel, Buffy vb… birçok yapım vampir temasını popüler hala getirdi.
  Editöründe yazdığı gibi Vampire Diaries, Twilight’tan eski. Hatta kitabın serisini Remzi Kitapevinden temin edebilirsiniz. İngilizce olarak satılmakta.

 9. ece naz -

  ben diziyi izlemeye yeni başladım ama hayran kaldım herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

 10. armağan88 -

  bütün vampir filmleri buffy the vampire slayer’dan alıntıdır arkadaşlar siz hatırlamazsınız ama biz eskiler bunu çok iyi bilir

 11. SSema -

  Bu film ne zaman çekilmeye başlandı?

 12. Damon Salvatore -

  Arkadaşlar bu film twilight’tan önceydi twilight bu filme özendi 2009’da twilight çıktı the vampire diaries 2008 yada 2007’de çıkmıştı snrm hatırlayamıyorum pek.Bide Stefan ve Damon’un soyadları Whitmore değildi Salvatore’ydi

 13. Bloodyduchess -

  bu filme özenti diyenler biraz araştırmacı olsunlar sonra bir optiğe gidip kendilerine gözlük alsınlar sonra bir daha izlesinler.:)

 14. Bloodyduchess -

  pardon dizi demeliydim 🙂

 15. dilek -

  bu film e2 de türkçe olarak her cumartesi saat 21:05-22:35 arası yayınlanmaktadır kendimi tutamadım netten önceden izledim aöa o kadar güzel ki tvdende aynı heycanla tekrar izliyorum … tavsiye ederim harika bir film

 16. ayşe -

  ciddi anlamda çok güzel bir dizi 3 günde 45. bölüme kadar geldim. özenti falan değil muhteşem bi senaryo gerçekten yazarın hayal gücü harikaymış kurgu dizi efektleri herşey mükemmel kesinlikle izlemeniz gerekiyor. bir süre sonra vazgeçemiyorsunuz.

 17. kübra -

  alacakaranlık yokken bu vardı vee harika bi dizi

 18. hulllyaammm -

  neyin neyden alıntı ya da özenti olduğunu tartışmak niye ? izliosanız malzemeye bakın.. iyiyse taktir etmeyi bilin lütfen. kötü olduğunu düşünüyorsanız da eleştirirken saygı duymanız gereken emekler olduğunu unutmadan eleştirin zahmet olmazsa.. Artık her neyden alıntıysa ya da özentiyse (!) bence oldukca güzel bi dizi.. en azından bayanları güzel,erkekleri de oldukça yakışıklı (:

 19. ForeverDelena -

  Bu diziye özenti diyenler ilk önce bekleyin.Beynimi çıkarayım eşit şartlarda tartışalım.Alacakaranlık serisi henüz yokken The Vampire Diaries vardı.Ayrıca bu dizi taşlarla dolu.Ian Somerhalder’ın mimiklerine ve yakışıklılığına ölmek…. 😛 Neyse bu dizi tek kelimeyle MUHTEŞEM!! Hangi taraftasın diye sorarsanız:Team DELENA <3 İyi Seyirler. 🙂 {Ian Somerhalder Taştır}

Yorum Alanı