Anasayfa » Film Tanıtımları » The Tree Of Life (2011) – Hayat Ağacı


Terrence Malick’in yönettiği ve Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain ile Hunter McCracken’in oynadığı Hayat Ağacı (The Tree Of Life), 25 Kasım 2011’de Tiglon Film dağıtımıyla Fida Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 25 Kasım 2011
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Fida Film
Yönetmen: Terrence Malick
Senaryo: Terrence Malick
Yapım: River Road Entertainment
Yapımcıları: Sarah Green, Bill Pohlad, Brad Pitt, Dede Gardner, Grant Hill.
Yürütücü yapımcı: Donald Rosenfeld,
Yardımcı Yürütücü Yapımcı: Paula Mae Schwartz
Ortak yapımcı: Nicolas Gonda, Steve Schwartz
Oyuncular: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Hunter McCracken

Yönetmen Terrence Malick’ten (Badlands, Days Of Heaven, The Thin Red Line, The New World) kışkırtıcı bir film daha. Beşinci filmi Hayat Ağacı hayata yazılmış bir şarkı, yoğun, içsel ve kozmik olana bir dürbünden bakan, en derin ve insani sorgulara uzanan bir arayış. Texas’ta küçük bir kasabadaki bir ailenin saf yaşamından ve duygularından, vahşi, köşeli bir uzama geçmesi, genç bir çocuğun masumiyetini kaybedip korku, merak ve üstünlükle tanışmasının hikâyesi.

1950’lerdeki Orta Batılı bir ailenin empresyonistik hikâyesi. Film, en büyük oğulları Jack’in, çocukluk masumiyetinden, buruk yetişkinlik çağına geçişinde babasıyla (Brad Pitt) olan karmaşık ilişkisini yoluna sokma çabasına ayna tutuyor. Jack (olgunluk halini Sean Penn’in oynadığı) modern dünyada kaybolmuş bir kişiliktir ve kaderin varlığını sorgularken bir yandan da hayatın kökenlerine ve anlamına dair bir sorgulamaya girmektedir. Malick’ın imza niteliğindeki görselliğiyle vahşi bir doğaya ve ruhani bir zerafet, yaşamalarımızı yalnızca birey ya da aile düzeyinde değil, tüm hayatı etkiler nitelikte karşımıza çıkıyor.

River Road Entertainment’ın sunduğu Hayat Ağacı’nın, yazan ve yöneteni Terrence Malick, başrollerinde ise Brad Pitt, Sean Penn ve Jessica Chastain yer alıyor. Yapımcıları Sarah Green, Bill Pohlad, Brad Pitt, Dede Gardner ve Grant Hill. Yürütücü yapımcıları Donald Rosenfeld, ortak yapımcı Nicolas Gonda ve Steve Schwartz ile Paula Mae Schwartz de yardımcı yürütücü yapımcılar.

Filmin sanat ve yapım ekibi, önceki filmlerinde Malick ile çalışan birbirinden başarılı ve yetenekli isimlerden oluşuyor; 4 kez Oscar® adayı olan görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ASC, AMC (The New World, Children Of Men); Oscar® adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West (The Curious Case Of Benjamin Button); Oscar® adayı prodüksiyon amiri Jack Fisk (There Will Be Blood, Days Of Heaven) kurgucular Hank Corwin ACE (The New World), Jay Rabinowitz ACE (I’m Not There, 8 Mile), Oscar® adayı Daniel Rezende (City Of God), iki kez Oscar ® adayı olan Billy Weber (The Thin Red Line, Days Of Heaven) ve Mark Yoshikawa (The New World). Alexandre Desplat, (The Curious Case Of Benjamın Button, The Queen ve The King’s Speech filmleriyle 3 kez Oscar adayı olan müzisyen – bu filmin de original müziklerine imzasını attı.”

Hayat Ağacı Fotoğrafları

Hayat Ağacı Fragmanı

Hayat Ağacı Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı