Anasayfa » Film Tanıtımları » The Skin I Live In (2011) – İçinde Yaşadığım Deri


Pedro Almodovar’ın yönettiği ve Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredesjan ile Cornet Roberto Alamo’nun oynadığı İçinde Yaşadığım Deri (The Skin I Live In), 30 Aralık 2011’de Tiglon Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 30 Aralık 2011
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Bir Film
Yönetmen: Pedro Almodovar
Yapımcı: Agustin Almodovar
Yürütücü Yapımcı: Esther Garcia
Müzik: Alberto Iglesias
Kurgu: Jose Salceda
Görüntü Yönetmeni: Jose Luis
Eser: Alcaine Thierry Jonquer (Mygale)
Uyarlama: Pedro Almodovar, Agustin Almodovar
Oyuncular: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredesjan, Cornet Roberto Alamo

Bir araba kazasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr Robert Ledgard (Antonio Banderas) on iki yıl boyunca evindeki laboratuvarında çalışmaya devam eder ve domuz-insan kanı karışımıyla elde ettiği bir deri üretir.

Eşinin yanmış vücudunu görmesi üzerine intihar etmesi ve küçük kızlarının da buna şahit olmasından sonra büyük depresyon geçiren aile iyice hassaslaşmıştır. Küçük kız büyüdüğünde de psikolojisini bozan bir olay yaşayacak, bu olayın üzerine Dr Ledgard, yaptığı deneyleri büyüterek neredeyse DR Frankenstein haline gelecektir.

Gerilim türündeki film, Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in “Tarantula” isimli 2005 tarihli romanından uyarlandı. Yönetmenin 20 yıl sonra Antonio Banderas’la tekrar bir araya geldiği ‘The Skin That I Live In’, kızına tecavüz eden bir adamdan intikam almaya çalışan psikolojisi bozuk bir plastik cerrahın saplantılarını ve hücrelerle ilgili yaptığı araştırmalar sayesinde yeni bir insan derisi yaratmasını konu alıyor.

İçinde Yaşadığım Deri Fotoğrafları

İçinde Yaşadığım Deri Fragmanı

İçinde Yaşadığım Deri Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. Duchess -

    Kaliteli bir filme benziyor.

Yorum Alanı