Anasayfa » Film Tanıtımları » The Rum Diary (2012) – Tutku Günlükleri


Bruce Robinson’un yönettiği ve Johnny Depp, Aaron Eckhart, Amber Heard ile Giovanni Ribisi’nin oynadığı Tutku Günlükleri (The Rum Diary), 06 Ocak 2012’de Pinema Film dağıtımıyla Pinema Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Türü: Macera, Komedi
Gösterim Tarihi: 6 Ocak 2012
Yönetmen: Bruce Robinson
Yapımcı: Johnny Depp, Christi Dembrowski, Graham King, Robert Kravis, Anthony Rhulen
Görüntü Yönetmeni: Dariusz Wolski
Senaryo: Bruce Robinson (senaryo), Hunter S. Thompson (Kitap)
Oyuncular: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Amber Heard, Giovanni Ribisi

Hunter S. Thompson’ın ilk romanlarından biri olan “The Rum Diary”den uyarlanan “Tutku Günlükleri”, seyyah gazeteci Paul Kemp’in (Johnny Depp) akıl almaz hikayesini anlatıyor. New York’un karmaşasından, gürültüsünden ve Eisenhover dönemi Amerikası’nın ezici teamüllerinden sıtkı sıyrılan Kemp, soluğu saf ve bozulmamış bir ada olarak gördüğü Porto Riko’da alır. Burada ezik bir editör olan Lotterman (Richard Jenkins) tarafından yönetilen “San Juan Star” gazetesinde çalışacaktır. Adanın romla dolu yaşam tarzına hemen adapte olan Paul, bir süre sonra Sanderson’ın (Aaron Eckhart) dünyalar güzeli nişanlısı Chenault’ya (Amber Heard) abayı yakar. Karanlık ve şaibeli müteahhitlik projeleri geliştiren bir işadamı olan Sanderson, adayı Amerika’nın zenginlerine hizmet veren kapitalist bir cennete çevirmeye çalışan ve sayıları gün geçtikçe artan uyanık “yatırımcı”lardan sadece biridir. Sanderson çirkin planlarını hayata geçirmek için Kemp’in yazılarını kullanmaya çalıştığında, gazetecinin önünde iki seçenek vardır: kelimelerini bu namussuz işadamlarına rant sağlamak için kullanmak ya da hepsinin ipliğini pazara çıkarmak.

Tutku Günlükleri Fotoğrafları

Tutku Günlükleri Fragmanı

Tutku Günlükleri Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. osman -

    Johnny Depp ve filin gerçek bir hikayenin ürünü olması dışında cazip hiçbir yanı yoktu..İzlerken hep acaba..Acaba güzelleşirmi diye bekledim ama film bitti bile..Sıkıcı sürükleyiciligi düşük bir film..Bir gazetecinin kendini keşfetmesi kendi sesini bulma hikayesi..İzleyiciyi şahsen beni etkileyen tek olumlu yanı bu filmin..Johnny Depp zaten tartışılmaz..Film için tek diyebilecegim depp için izlenir..

Yorum Alanı