Anasayfa » Film Tanıtımları » The Paperboy (2013) – Gazeteci Çocuk

The Paperboy (2013) - Gazeteci Çocuk
Lee Daniels’ın yönettiği ve Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman ile John Cusack’ın oynadığı Gazeteci Çocuk (The Paperboy), 12 Nisan 2013’de Medyavizyon Film dağıtımıyla Medyavizyon Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 12 Nisan 2013
Yönetmen: Lee Daniels
Senaryo: Lee Daniels
Süre: 107 dakika
Yapım: ABD
Tür: Gerilim
Oyuncular: Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, John Cusack

Yıl 1969’dur ve Jack Jansen (Zac Efron) hayatında bir dönüm noktasındadır. Üniversiteden atılmış, Florida’daki Lately kasabasına geri dönmüştür. Babası da bu kasabanın yerel gazetesi The Moat County Times’ı çıkarmaktadır. The Miami Time gazetesinde çalışan ve saygın bir isim olan ağabeyi Ward, Hillary Van Wetter’ın (John Cusack) hüküm giydiği davayı araştırmak üzere iş arkadaşı Yardley Acheman’la (David Oyelowo) birlikte çıkagelince, Jack’ten şoförlük yapmasını ister. Babasının çıkardığı gazeteyi de dağıtan Jack her yeri avucunun içi gibi bilmektedir.

Ward ve Yardley’nin timsah avcısı Hillary Van Wetter davasını araştırmasının nedeni de Charlotte Bless’tir. Hillary’nin yanlışlıkla hüküm giydiğine ikna olan bu güzel kadın The Miami Times gazetesiyle irtibat kurarak muhabir göndermelerini, onların da Van Wetter’ın masumiyetini ispatlayarak onu idamdan kurtarabileceğini ummuştur. Ward ve Yardley ise meslek hayatlarında yükselmelerini sağlayacak bir haber peşinde, Van Wetter’ın yanlışlıkla hüküm giymiş olması halinde Florida’daki adalet sistemindeki çarpıklığı ve ayrımcılığı ifşa etmeyi ummaktadır.

Charlotte Bless, Jack’in tanıdığı hiçbir kadına benzememektedir. İki kardeşin annesi onları uzun süre önce terk edip gittiği için, karşı cins hakkındaki bilgi ve tecrübesi evlerinin hizmetçisi Anita’yla (Macy Gray) geçirdiği zamanla kısıtlıdır. Ağabeyi ve Yardley’nin yanında Charlotte Bless’i Florida’da arabayla getirip götürmek Jack için büyük bir zevke dönüşür.

Ne var ki, bu dörtlü birlikte daha çok zaman geçirdikçe, davayla ilgili gerçekler de gittikçe kararmaktadır. Hillary Van Wetter, iş birliği yapmayı reddederken, Charlotte Bless herkese, bilhassa da Jack’e, yanlış mesajlar vermektedir. Ward da davanın derinliklerine indikçe ketumlaşmaktadır. Yardley ise gerçek yüzünü göstermekten çekinmemektedir: Fırsatçılığını konuşturur.

Ward, içkiyi fazla kaçırdığı bir gece otel odasında saldırıya uğrar. O hastanede yatarken, Yardley haberi yazar ve yayınlar, Van Wetter’ın masum olduğunu iddia eder; bunun üzerine Ward çileden çıkar çünkü Van Wetter’ın yok yere hüküm giydiğine dair ellerinde yeterince kanıt bulunduğuna ikna olmamıştır. Ne var ki, gazetede yayınlanan haber Charlotte Bless’in beklediği sonucu doğurur: Van Wetter serbest bırakılır.

Şimdi herkes ve her şey eskiye dönebilir. Ama tek fark şu anda her şeyin daha kötü görünmesidir. Ve Jack açısından, çok ama çok daha kötüdür.

Gazeteci Çocuk Türkçe Altyazılı Fragmanı

Gazeteci Çocuk Afişi
Gazeteci Çocuk

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı