Anasayfa » Film Tanıtımları » The Hunger Games (2012) – Açlık Oyunları


Suzanne Collins’in tüm dünyada en çok satan kitaplar listesinde ilk sırada yer alan serisinden uyarlanan ve merakla beklenen “Açlık Oyunları / Hunger Games” dünya ile aynı anda, 23 Mart‘ta sinemalarda!

Tüm dünyada Twilight serisine benzer bir dalga yaratan, daha şimdiden milyonlarca hayranı olan serinin ilk filmi yayınlanan ilk fragmanlarıyla dahi bir gençlik fenomenine dönüştü ve sosyal medyada en çok konuşulan, takip edilen konular arasında baş listeye oturdu.

Başrollerde “Winter’s Bone / Gerçeğin Parçaları” filmindeki rolüyle parlayan ve Oscar ile Altın Küre adayı olan genç aktris Jennifer Lawrence ve yakın zamanda “Kid’s Are Allright”ta izlediğimiz Josh Hutcherson yer alıyor.

Gösterim tarihi: 23 Mart 2012
Yönetmen: Gary Ross
Senaryo: Gary Ross, Suzanne Collins, Billy Ray
Yapımcılar: Nina Jacobson, Jon Kilik
Müzik: T-Bone Burnett, James Newton Howard
Kurgu: Stephen Mirrione, Juliette Welfling
Görüntü Yönetmeni: Tom Stern
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks

Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkent Capitol’ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık oyunları TV’den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır. On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kız kardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kız kardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kız kardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur.Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır. Kazanmak ün ve talih anlamına gelir. Kaybetmek ise kesin ölüm. Açlık Oyunları başlasın!

Açlık Oyunları Fotoğrafları

Açlık Oyunları Türkçe Altyazılı Fragmanı

Açlık Oyunları Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. dilara -

    bu filme yorum yazılmaz mı ya harika bir seri kitaplarınu bir solukta bitirdim harikaydı ama oyuncularda çok yakışmış hele de peeta’m josh hutcherson bu role tam uymuş yerim onu ben 😀

  2. Rose -

    Kitapları okuduktan sonra filmin çıkmasını sabırsızlıkla beklediğim bir eser ve az kaldı. Günleri, saatleri ve hatta dakika ya da anı sayar oldum.

  3. gülben -

    off böyle sıkıcı bi film bayadır izlememiştim…

Yorum Alanı