Anasayfa » Sinema » The Hobbit’ten Yeni Haberler: Billy Connolly Kadrodaki Son Cüce


JRR Tolkien’in efsanevi hikayesinin rüzgarı tüm dünyada esmeye devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings) üçlemesiyle  tüm dünyada sinema tarihinin akışını değiştiren ünlü yönetmen Peter Jackson yazarın bir başka eseri The Hobbit‘i sinemaya aktarmak için tüm hızla çalışmalarına devam ediyor. Çekimleri devam eden filmden gelen yeni haberin kaynağı bizzat Jackson. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey) ve Hobbit: Gittim ve Döndüm (The Hobbit: There and Back Again) adı altında iki parça halinde vizyona girecek filmlerin çekimleri Yeni Zelanda’da devam ederken filmin kadrosuna katılan bir isim daha belli oldu: Billy Connolly.

Filmde Connolly (Son Samuray, Talihsiz Serüvenler Dizisi) Thorin Oakenshield’in kuzeni büyük ve dayanıklı cüce savaşçı Dain Ironfoot rolüyle izleyici karşısına çıkacak. Peter Jackson Connolly’nin Middle-earth (Orta Dünya) halkları arasına katılmasıyla ilgili şöyle konuştu: “Dain Ironfoot karakteri için daha uygun bir oyuncu daha düşünemiyorum. Billy’nin katılmasıyla The Hobbit’in de kadrosu tamamlanmış oldu.”

Filmde Ian McKellen’ı yine Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki “Gri Gandalf” rolünde göreceğiz. Martin Freeman Bilbo Baggins karakteri ile Hobbit’in merkezindeki karakter. Filmde Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki rollerine devam edecek isimler ise şöyle: Cate Blanchett, Galadriel; Ian Holm Bilbo’nun yaşlı hali rolünde; Christopher Lee, Saruman; Hugo Weaving, Elrond; Elijah Wood, Frodo; Orlando Bloom, Legolas; ve Andy Serkis, Gollum karakterine yine can verecek.

Filmlerin planlanan vizyon tarihleri şöyle: Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (An Unexpected Journey: The Hobbit) 14 Aralık 2012;  Hobbit: Gittim ve Döndüm (The Hobbit: There and Back Again) 13 Aralık 2013.

Mithril yazdı

Yorumlar

  1. eda -

    elijah wood ve orlando bloom yok ama ya eski kadro tam olaydı özlemiştik :S :/

  2. eda -

    Elrond; Elijah Wood oluyormuş bu adam frodo değilmiydi :/ bari froda degıl abska ısımler vereydınız :S

  3. e11 -

    Elijah wood frodo diyor ama fragmanda yok .s

Yorum Alanı