Anasayfa » Sinema » The Hobbit: There and Back Again, Vizyon Tarihi 2014 Aralık’a Ertelendi!

The Hobbit: There and Back Again, Vizyon Tarihi 2014 Aralık’a Ertelendi!
Bu aralar bir çok stüdyoda yeni çıkacak filmlerin vizyon tarihleri açıklanıyor. Ama bir tanesi öyle bir değişiklik yaptı ki bu değişiklikle beraber bir çok filmin tarihinin değişeceği ortada. Warner Bros ve New Line’ın ortak verdiği bir kararla The Hobbit: There and Back Again filminin prömiyer tarihi 18 Temmuz 2014’ten, 17 Aralık 2014’e ertelendi.

Bu değişimi nelerin tetiklediğini tabiî ki bilmiyoruz ama The Hobbit’in ilk prömiyer tarihi olan 18 Temmuz 2014 aynı zamanda X-Men: Days of Future Past’in prömiyeriyle aynı güne denk geliyor. Yüzüklerin Efendisi serisi 19,20,21 Aralık’ta vizyona girmişti. Belki bu filmde de aynı düşünceyle hareket ediyor olabilirler. Serinin üçüncü filmi olan There and Back  geçen yıl seriye eklenmişti. Normalde Aralık’ta vizyona girecek olan The Desolation of Smaug filminden hemen sonra Temmuz’da vizyona girecekti. Fakat onunda vizyon tarihi ertelendi. Böylece The Hobbit serisinin bütün filmleri de gene Aralık ayında vizyona girmiş olacak.

J.R.R. Tolkien’in The Hobbit’i, Peter Jackson tarafından parçalara ayrılarak üç bölümde çekiliyor. Film Orta Dünya’da Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’nden (Jackson’ın 10 yıl önce ekranlarımıza getirdiği seriden) 60 yıl önce geçiyor. Film son teknoloji kameralar kullanılarak 3D olarak çekiliyor. The Hobbit bize Martin Freeman’ın canlandırdığı Bilbo Baggings’in maceralarını anlatıyor. The Hobbit: The Desolation of Smaug’ı 3 boyutlu olarak 13 Aralık 2013’te beyazperde de göreceğiz.

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk Fragmanı (Türkçe Altyazılı)


benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı