Anasayfa » Sinema » The Hobbit: The Desolation of Smaug’ta Evangeline Lilly’e İlk Bakış!

The Hobbit: The Desolation of Smaug'ta Evangeline Lilly'e İlk Bakış!
The Hobbit: The Desolation of Smaug filmi 13 Aralık 2013’te tüm dünyada vizyona girdiğinde Orta-Dünya sakinleri arasında yeni bir yüz ile karşılaşacağız. Tauriel, Lost’un yıldızı Evangeline Lilly tarafından oynanan bir elf savaşçısı. “Birazcık umursamaz ve oldukça acımasız, öldürürken tereddüt etmiyor” diyor Lilly. Ayrıca bu karakter J.R.R. Tolkien’nin orijinal kitabında ya da Tolkien’in diğer yazılarının hiçbirinde yok.

Yönetmen Peter Jackson ve Hobbit üçlemesinin senaristleri Fran Walsh ve Philippa Boyens bu karakteri Mirkwood Ormanı’ndaki elf dünyasını genişletmek ve bu erkek-egemen Hobbit hikayesine biraz kadınsı bir enerji getirmek amacıyla icat ettiler. “Tauriel, Elvin Guard’ın başı” diye açıklıyor Lilly. “O bir Sylvan Elf’i. Bu da The Lord of the Rings’den tanışık olduğumuz bütün elflerden daha düşük bir türden olduğu anlamına geliyor. Arwen, Galadriel, Elrond veya Legolas’la aynı statüyü paylaşmıyor, daha düşük bir statüye sahip. Bir anlamda elflerin sosyal statülerine karşı çıkıyor.”

Tauriel sadece vahşi bir savaşçı değil, onun yumuşak bir yanı da var. “Kesinlikle bir aşk hikayesi olacak” diyor Lilly. “Bunun hakkında çok şey söyleyemem. Bu konu ayrı bir odak noktası değil ama hikaye içinde geçiyor, önemli bir nokta ve Tauriel’in hikayesini ve hareketlerini yönlendiriyor.” Acaba bu aşkın Orlando Bloom’un Legolas karakteriyle ilgili olması mümkün mü? Lilly bu konuda bir ipucu vermiyor. “Tauriel’in Legolas ile olan ilişkisi önemli. Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyorlar ve Legolas’ın babası Thranduil’in Tauriel’e karşı bir zayıf noktası var ve onun özel bir yanının olduğunu düşünüyor. Yani yan yana büyüyorsunuz ve babanızın bu mükemmel savaşçıya karşı çok özel bir hassasiyeti var bence bu durumda onu fark etmemek mümkün değil” diyerek gülüyor Lilly. “Söyleyebileceklerim bu kadar” diyerek konuyu kapatıyor.

Lilly bazı Tolkiencilerin bu yeni karakterin ortaya çıkışına şüpheyle yaklaşacaklarının farkında. “Şüphesiz Tauriel’den tamamen nefret edecek insanlar olacaktır bunu biliyorum, onun filmde olmaması gerektiğini ve bunun Tolkien’e ihanet olduğunu düşünecekler, ne yaparsam yapayım onlar için doğru olmayacak” diyor. Böyle düşünen ve ona bayılan, filme eklenmesinin eğlenceli olduğunu düşünenler arasında her şey olabilir. Lost dizisinde oynadığım için buna hazırlıklıyım çünkü o zamanda dizi ve karakterler hakkında gerçekten uç düşüncelere sahip hayranlarımız vardı. Ama bence Tolkien’e nasıl saygı gösterilmesi gerektiğini bilen birileri varsa onlar Peter, Fran ve Phil’dir. Ve Tauriel bu dünyaya mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak.

The Hobbit: The Desolation of Smaug’ta Evangeline Lilly’e İlk Bakış!
The Hobbit: The Desolation of Smaug'ta Evangeline Lilly'e İlk Bakış!

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı