Anasayfa » Film Tanıtımları » The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) – Hobbit: Beklenmedik Yolculuk


Peter Jackson’ın yönettiği ve Cate Blanchett, Luke Evans, Elijah Wood ile Martin Freeman’ın oynadığı Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey), 14 Aralık 2012′de Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Akademi Ödüllü® yapımcı ve yönetmen Peter Jackson, J. R. R. Tolkien’in “The Hobbit” adlı kitabından uyarlanan iki filmden biri olan “Hobbit: Beklenmedik Yolculuk” ile karşımızda.

Hikaye, kendini destansı bir arayış içinde bulan ve ulu ejder Smaug’dan Erebor’un kayıp Cüce Krallığı’nı geri isteyen ana karakter Bilbo Baggins’in yolculuk maceralarını anlatıyor. Ansızın büyücü Gandalf ortaya çıkar ve Bilbo kendini efsanevi savaşçı Thorin Meşekalkan tarafından yönetilen onüç cüce’den oluşan bir grupta bulur. Bu yolculuk onları Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler, Şekil Değiştirenler ve Büyücülerle dolup taşan, tehlikeli topraklara götürecektir.

Ian McKellen Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde canlandırdığı karakter Gandalf olarak ve Martin Freeman da ana karakter Bilbo Baggins olarak geri dönüyorlar . Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki karakterlerini tekrarlayan diğer oyuncular ise: Cate Blanchett Galadriel olarak, Ian Holm yaşlı Bilbo olarak, Christopher Lee Saruman olarak, Hugo Weaving Elrond olarak, Elijah Wood Frodo olarak, Orlando Bloom Legolas olarak ve Andy Serkis Gollum olarak tekrar karşımıza çıkıyorlar. Kadroda yer alan diğer isimler ise (alfabetik sıra ile) şöyle sıralanıyor; Richard Armitage, John Bell, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton, Barry Humphries, Stephen Hunter, William Kircher, Evangeline Lilly, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, James Nesbitt, Dean O’Gorman, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Ken Stott, Jeffrey Thomas ve Aidan Turner.

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk Peter Jackson tarafından, Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro ve Jackson’ın yazdıkları senaryo doğrultusunda yönetildi. Jackson, Fran Walsh ile Carolynne Cunningham filmin yapımcılığını da üstleniyor.

Yönetici yapımcılar; Alan Horn, Ken Kamins, Toby Emmerich ve Zane Weiner, ortak yapımcı Boyens. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk New Line yönetiminde bir New Line Cinema ve MGM yapımı.

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk Fragmanı (Türkçe Altyazılı)


Hobbit: Beklenmedik Yolculuk Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı