Anasayfa » Dizi » The Following (2013) Tanıtımı

The Following (2013) Tanıtımı

Takip’te kalacaksınız!

Entelektüel seri katil Joe Carroll, dünya üzerindeki herkesin içindeki katili açığa çıkarabilecek güçte. Sorunlu dedektif Ryan Hardy ise Carroll’ın planlarını bozacak güçte. Peki bu durumda kim daha güçlü? Dawson’s Creek ve The Vampire Diaries’in yaratıcısı Kevin Williamson’ın yeni dizisi The Following’in, temposunu bir an bile düşürmeyen heyecanlı “takibini” çok seveceksiniz.

The Following, hem TV’de (Dawson’s Creek, The Vampire Diaries, The Secret Circle) hem de sinemada (The Faculty, Scream serisi) unutulmaz projelere hayat vermiş olan Kevin Williamson’ın Scream’i yazdığı sırada aklından geçen bir fikrin ürünü. Williamson’ın o zamanlar rafa kaldırmayı tercih ettiği bu fikir, önce bir sinema filmi daha sonra da bir grafik romana dönüşmek üzereydi, ancak doğru zamanı bekleyen yazar / yapımcı, bu fikrin doğumuna TV’nin tanıklık etmesi gerektiğine karar verdi. Sonuç: Amerika’da milyonları ekran başına toplayan, Kevin Bacon’ın ilk büyük TV işi The Following. The Following’i ilgi çekici kılan tek şey, en sevdiğimiz dizilerin yaratıcısı Kevin Williamson değil. Adaşı Kevin Bacon’ın da bunca yıl sinemaya emek verdikten sonra, TV ekranını ziyaret etmek için The Following’i seçmesi oldukça anlamlı. Neden mi? Çünkü sinemada yıllar boyunca kötü adamları canlandıran Bacon meğer uzun zamandır derinlikli bir iyi adam portresinin hayalini kuruyormuş.

Bacon’ın canlandırdığı Ryan Hardy karakterini kusursuz bir kahraman sanmayın sakın. Hardy deyim yerindeyse enkaz halinde. FBI’dan ve sevdiği kadından ayrılmış, amaçsız bir adam. Bol bol alkol tüketiyor, öfkesini kontrol altında tutmak konusunda da pek başarılı değil.

Gelelim Hardy’yi enkaz haline getiren kötü adama, yani The Following’in, hapiste olduğu halde herkesten bir adım önde olan canisi Joe Carroll’a. Bir zamanlar saygın bir üniversitede profesör olarak çalışan Carroll’ın 14 genç kadına nasıl ve ne şekilde kıymaya karar verdiğini zamanla öğreneceğiz. Ama asıl bilmemiz gereken şey, Carroll’ın hastalıklı zihninin her şeye muktedir olduğu gerçeği.

The Following 1. Sezon 2. Bölüm Fragmanı

sputnik yazdı

Yorumlar

 1. Sinem Birtürk -

  dizinin 4.sezonu ne zaman başlıyacak bir bilginiz var mı ?

  • sputnik -

   Eylül, Ekim aylarında başlar.

  • vicodin -

   Üzgünüm ama sezonun 2015 ocakta başlayacağını okumuştum bir yerde ki umarım doğru değildir

Yorum Alanı