Anasayfa » Film Tanıtımları » The Day the Earth Stood Still – Dünyanın Durduğu Gün

Başrollerinde Keanu Reeves, Jennifer Connelly, Kath Bates, Jaden Smith, John Cleese‘nin yer aldığı, 1951 yılında çekilen aynı isimli filmin yeniden çekimi olan bilim-kurgu klasiği The Day the Earth Stood Still‘e ait tanıtım videosu yayınlandı.

Filmin fragmanları şimdiden merak uyandırmaya başladı. 1951 yılında Robert Wise yorumuyla bilim-kurgu sinemasına önderlik eden filmlerden biri olan The Day the Earth Stood Still‘in yeni uyarlamasında yönetmen koltuğunda Scott Derrickson‘u görüyoruz. Keanu Reeves’ı uzaylı ‘Klaatu’ rolü ile izleyeceğimiz film, 12 Aralık 2008‘de Amerika’da gösterime giricek.

The Day the Earth Stood Still – Dünyanın Durduğu Gün

1951 Yapımındaki Filmin Konusu şöyleydi;

Washington´da aniden ortaya çıkan bir uçan dairede uzaylı Klaatu ve robotu Gort vardır. Klaatu gemisinden çıktığında yaşanan panikte bir asker tarafından yaralanır. Oysaki uzaylı adam, 2. Dünya Savaşı´nın hemen sonrasında geldiği bu dünyaya bir mesaj ve istekle gelmiştir. Bunu sunmak için dünya liderleriyle toplanmak ister ama bir hastanede tecrit edilen Klaatunun isteği reddedilir.

Uzaylı adam kaçar ve dünyalıları daha yakından incelemek için kimliğini gizleyerek bir eve sığınır. Burada bir dul bir anne ile oğlu yaşamaktadırlar. Aralarında gelişen güven ortamı Klaatu´nun kimliğini açıklamasıyla sonuçlanır. Bir süre sonra uzaylı harekete geçer ve dünyayı adeta durdurur(!). Gezegendeki tüm elektrik aniden kesilir. Klaatu sözünü dinletmek için artık farklı bir yaklaşım kullanmaktadır ve vereceği bir mesajı vardır!

Eski yapımı İmbd’de hala ilk 250’de bulunmaktadır. Genel olarak yeniden çekimler hep hüsran oluyor ama belki bu film bu zinciri kırar.

The Day the Earth Stood Still – Dünyanın Durduğu Gün

Fragman

Sou1KeepeR yazdı

Yorumlar

  1. Mücahid -

    VUvvvv Harika

Yorum Alanı