Anasayfa » Film Tanıtımları » The Conspirator (2011)
30 Haziran 2011


Robert Redford’un yönettiği ve James McAvoy, Robin Wright, Justin Long ile Evan Rachel Wood’nin oynadığı The Conspirator, 02 Eylül 2011’de Tiglon Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 02 Eylül 2011
Tür: Dram, Tarihi
Yönetmen: Robert Redford
Senaryo ve Hikaye: James D. Solomon, Gregory Bernstein
Görüntü Yönetmeni: Newton Thomas Sigel
Müzik: Mark Isham
Kurgu: Craig McKay
Süre: 122 dk.
Oyuncular: James McAvoy, Robin Wright, Justin Long, Evan Rachel Wood, Tom Wilkinson, Alexis Bledel, Kevin Kline, Jonathan Groff, Norman Reedus

“Atlara Fısıldayan Adam” (The Horse Whisperer); “Bizi Ayıran Nehir” (A River Runs Through It); “Sıradan İnsanlar” (Ordinary People) gibi birçok filmde yönetmenliği ve oyunculuğu ile efsaneleşen Oscarlı yönetmen Robert Redford, son filmi The Conspirator’da Altın Küre adayı güzel aktris Robin Wright; Altın Küre adayı ve ‘X-Men Birinci Sınıf’, ‘Atonement’, ‘Wanted’, ‘Narnia Günlükleri’ filmlerinden tanıdığımız başarılı oyuncu James McAvoy ve 2 kez Oscar adayı olan Tom Wilkinson gibi birbirinden iyi oyuncularla çalışıyor.

Abraham Lincoln suikastinden sonra, yedi adam ve bir kadın, başkanı, başkan yardımcısını ve içişleri bakanını öldürmek için komplo kurmak suçundan tutuklanır. Aralarındaki tek kadın Mary Surratt, John Wilkes Booth ve diğerlerinin buluşup eşzamanlı saldırıları hazırladıkları pansiyonun sahibidir. Henüz yeni avukat çıkmış Frederick Aiken onu askeri mahkeme karşısında savunmayı başlangıçta gönülsüzce kabul etmişken, dava ilerledikçe müvekkilinin suçsuz olabileceğini fark eder.

The Conspirator Fotoğrafları

The Conspirator Fragmanı

The Conspirator Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı