Anasayfa » Dizi » The Cape (2010) Tanıtımı


The Cape, gerçek zamanlı (her bölüm bir saati konu alan) bir Amerikalı süper kahraman dizisi. 2010-2011 televizyon sezonu boyunca NBC kanalında sezon ortası değişimi olarak yayınlanması bekleniyor. David Lyons, Summer Glau, James Frain, Keith David, Vinnie Jones, Martin Klebba, Dorian Missick, Thomas Wheeler kadrodaki isimler. Gail Berman ve Lloyd Braun’un öngörü sahibi takımdan, ailesini korumak için her şeyi yapacak bir baba hakkında yaratıcı bir macera geliyor.

Polis memuru Vince Faraday yozlaşmış bir şehri temizlemeye çalışan iyi bir polistir. Cinayetle suçlanıp, ölüme terk edildikten sonra kendisini karısı ve oğlunda ayrı bulur ve gizlenmeye zorundadır. Şimdi, oğlunun favori çizgi roman kahramanından esinlenerek, kanunu kendi ellerine almıştır ve suçu kendisinin üstüne yıkmaya çalışan, oldukça güçlü kilit adamla ölümcül bir oyun oynuyor. Bir gün ailesine kavuşacağı umudunu taşıyan The Cape’in tüm suçlulara bir var: Kaçın!

Seri, hayal ürünü bir metropol olan Palm City’de, işlemediği bir suç yüzünden aranan ve yakalandıktan sonra ölüme terk edilen masum bir polisin etrafında geçen olayları konu alıyor. Nihayetinde onu düşmanlarına karşı korunmasını sağlayacak şekilde özel yeteneklerle hazırlayan bir sirk lideri tarafından kurtarılır. Karısından ve oğlundan ayrı kaldığına bir yandan adını temize çıkarmaya çalışırken, diğer yandan yaşadığı bilindiği anda öldürülecekleri için onları korumaya çalışır. Oğlunun en sevdiği çizgi roman karakteri The Cape’in ardına saklanarak adaleti kendi eline alır, hatta kendisine eşsiz yetenekler sağlan bir kostümü bile vardır. Hem şehir hem de polis gücündeki yozlaşmayı ortadan kaldıracağına dair yemin ederek, kendisine tuzak kuranların ve ‘’ölü’’müne neden olanların peşine düşer.

Oyuncu Kadrosu:

  • David Lyons : The Cape – diğer adıyla Vince Faraday,bir seri cinayetten suçlandıktan sonra öldüğüne inanılan dürüst polis.
  • Jennifer Ferrin: Dana Faraday – Kocasının öldüğünü sanan Vince’in eşi.
  • Ryan Wynott: Trip Faraday – Vince’in oğlu, The Cape idolüdür ve Vince, ona iyi insanların olduğu inancını verebileceğini umar.
  • James Frain: Chess – Milyarder Peter Fleming’in ikinci benliği ve The Cape’in düşmanı. Vince’in cinayetle suçlanmasından sorumludur.
  • Keith David: Max Malini – Vince’in akıl hocası, onu kurtardıktan sonra The Cape olması için eğiten, banka soyan sirk çetesinin lideri.
  • Summer Glau: Orwell – Palm City’deki suç ve yolsuzluğa savaş açmış bir araştırmacı blogcu. Vince’in müttefiği olur ve ona yardım eder.
  • Dorian Missick: Marty Voyt – Eski bir dedektif ve Faraday’in arkadaşı.
  • Vinnie Jones: Scales – Yeşil ve altın rengi pulları sayesinde garip bir deri rahatsızlığı olan korkutucu bir adam.

The Cape Fotoğrafları

The Cape Fragmanı

Mesecina yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı