Anasayfa » Sinema » Thanos Karakteri Guardians of the Galaxy ve The Avengers 2’de!


James Gunn’ın Guardians of Galaxy’i yöneteceğinin teyidi gibi, bu güncelleme Phase Two of Marvel’in sinema dünyasında şaşırtıcı değil, fakat bir teyit almak güzel. Cosmic Book News (Movies.com kanalıyla) Marvel çizgi romanlarının yaratıcısı ve hak sahibi Jim Starlin’le Montreal Comic-Con’da konuştu ve Thanos karakterinin sadece Guardians of Galaxy’de değil, aynı zamanda The Avengers 2’de de yer almasının söz konusu olduğunu ortaya çıkardı.

Bu, karakter The Avengers’da mid-credits sahnesinde yer aldığı için şaşırtıcı değil, fakat hayranları filme nasıl oturacağını merak ediyor. İzleyiciler tanıtım filmini The Avengers’ın sonunda gördükleri için Thanos’un The Avengers 2’de rol alıp almayacağı veya daha öncesinden ortaya çıkıp çıkmayacağı belli olmadı. Fakat Guardians of Galaxy’deki kozmik birlikteki kötü karakterle direkt bağları olan birkaç karakteri düşündüğümüzde, Thanos’un ikisinde birden rol alacak olmasını öğrenmek şaşırtıcı olmaz.

İki filmden birinde bile yer almak sadece bir şov da olabilir, ama Thanos’un Guardians of Galaxy’nin ana kötü karakteri olduğuna bahse varım, ve The Avengers 2’de onu, geçenlerde kozmik küp tarafından uzayın derinliklerine sürüklendiğini gördüğümüz Red Skull gibi biriyle iş birliği yaparken görebiliriz. Bu sadece bir tahmin tabi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Thanos Kimdir?

İLK GÖRÜNÜŞ: Iron Man #55 (Şubat 1973)
ROLÜ: İşgalci
MEKANI: Sanctuary III
GÖZ / SAÇ RENGİ: Kırmızı / Yok

ÖZEL YETENEKLERİ: Aşırı yüksek kozmik enerji gücü, kozmik enerjiyi istediği gibi kullanabilme, dönüştürebilme; yüksek fizik gücü, enerji ışınları, güç kalkanı ve diğer araçları.

Thanos, Saturn’ ün uydusu Titan’ da Eternal kolonisinin bir mensubu olarak dünyaya geldi. Ancak Thanos, farklı bir ırk olan Deviants genleri taşımaktaydı. Bu sebep ile kolonisi tarafından dışlandı. Thanos da farklı görüntüsünün farkındaydı ve kendisini uzaklaştırmayı tercih etti. Sadece kardeşi Eros (Starfox) ile yakın kalmayı sürdürdü.

Yetişkinliğe geldiğinde, olağanüstü güçleri ortaya çıkmaya başladı ve kolonisindeki en güçlü kişi oldu. Kolonideki diğer üyeler, ona The Mad Titan ismini taktılar. Thanos’ un saplantıları gün geçtikçe arttı. Ardından kendisine bir bayan formunda görünen Death ile karşılaştı. Death’ e tapmaya başlayan Thanos, onun askeri haline geldi.

Galaksilerarası askerler bularak bir ordu oluşturdu ve kendi gezegeni Titan’ a nükleer bir saldırı başlattı. Irkından milyonlarca kişiyi katletti. Ardından gözünü Dünya’ ya dikti ve ordusuyla beraber Dünya’ ya geldi.

Dilediği her şeyi gerçekleştirecek olan Cosmic Cube’ ü aramaya başladı ve yerini buldu. Küp sayesinde gezegenin kahramanlarını kolaylıkla mağlup etti. Ancak Captain Marvel kübü kırmanın bir yolunu buldu ve Thanos’ u yenmeyi başardılar. Thanos, Death’ in kendisini terkettiğini düşündü ve onun saygısını kazanmak için tekrar hazırlanmaya başladı.

Thanos tekrar ortaya çıktığında Adam Warlock ile takım olarak, Magus’ u mağlup etti. Bu ortaklık sırasında Thanos, Warlock’ un gelecekte kullanmayı planladığı Ruh Kristalleri’ ni keşfetti. Thanos kristallerin gücünü kullanarak, bir yıldızı bile yok edebilecek kadar güce sahip olan Infinity Gauntlet silahını oluşturdu ve Warlock’ u öldürdü. Dünya’ ya tekrar saldıran Thanos, kahramanları tekrar mağlup etse de, Ruh Kristali’ nden gelen Adam Warlock’ un ruhu tarafından vücudu taşa dönüştürüldü.

pixy yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı