Anasayfa » Dizi » Chuck (2007) Tanıtımı
26 Kasım 2008


Diziyi izlemeye yeni başlayan biri olarak şu ana kadar gayet eğlendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Aksiyon-komedi olan “Chuck“, büyük bir alışveriş merkezinde bilgisayar standında calışan, asosyal ve kızlarla arası iyi olmayan sıkıcı bir hayat yaşayan tabiri caizse bir ‘geek’in (inek) üzerine kuruludur. Fakat doğum gününde karakterimizin üniversiteden atılmasına sebeb olan arkadaşı Bryce’ın kendisine attığı e-posta ile hayatı büyük ölçüde değişir.

Yayıncı Kanal: NBC
Tür: Komedi, Aksiyon
Süre: 60 dk.
Kadro: Zachary Levi, Sarah Lancaster, Yvonne Strahovski, Adam Baldwin, Joshua Gomez, Vik Sahay, Scott Krinsky, Julia Ling

E-postada NSA ve CIA’nin ortak çalışarak hazırladıkları devlet sırları bulunmaktadır. Bu sırlar özel bir sistemle bilgisayara bağlanmıştır ve yeni keşfedilen bir şifreleme yöntemi ile şifrelenmiş resimlerden oluşmaktadır. Chuck e-postayı açtığında bilgisayar ekranında binlerce resimlerden oluşan bir slaytla karşılaşır ve bilinçsiz bir şekilde slaytı izler. Bir şekilde bütün gizli sırlar beynine kazınır.

E-postanın izini süren ajanlar Chuck’ın peşine düşerler. Chuck’a gelen verileri bilgisayarından almaya çalışırlarken başarısız olurlar. Chuck artık yürüyen bir bilgi bankası konumundadır. NSA ve CIA ile işbirliği yapmayı kabul eden Chuck tehlikeli durumlarda onlara yardımcı olmayı kabul eder.

Chuck’ın kafasındaki bilgiler çok değerli ve tek kaynak olmasından dolayı koruma altında olmalıdır. Askeri disiplinle işine bağlı olan NSA ajanı John Casey ve dizimizin güzel ajanı Sarah Walker Chuck’ın kız arkadaşı gibi davranarak Chuck’ı izler. Casey, Chuck’ın çalıştığı alışveriş merkezinde satıcı olarak işe başlar, Sarah ise alışveriş merkezinin yakınlarında bir restorantta garson olarak işe başlar.

Kız kardeşi Ellie ile birlikte yaşayan ve işyerinden arkadaşı Morgan’dan başka dostu da olmayan Chuck, ajanların da hayatına girmesiyle kendini hiç alışık olmadığı derecede karmaşık durumların ortasında bulur. Artık onu öldürmek isteyen, zihnindeki bilgilere ulaşmak isteyen birçok kişi vardır. Hayatını devam ettirmek için artık çok daha dikkatli olmalı ve onu korumaya çalışanlara güvenmelidir.

Dizi daha yayınlanmaya başlamadan önce NBC olağanca gücü ile dizi tanıtmaya çalıştı. Bunlardan birisi Chuck’ın sırları adlı internet sitesidir. Bu site aracılığı ile Chuck’ın dizüstü bilgisayarına göz atıp e-maillerini görebilirsiniz. Bu sitenin en önemli ayrıcalıklarından biri ‘Chuck’ hayatını değiştiren sıra sıra fotoğraflarında olduğu e-postanında bulunmasıdır. Göz gezdirmenizde yarar var.

Chuck Fotoğrafları

no images were found

Chuck Fragmanı

Chuck Afişi

Sou1KeepeR yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı