Anasayfa » Dizi » Star Tv’de Çok Acayip Bir Dizi Başlıyor


Star Tv ekranlarında 13 Nisan Cuma gecesi saat 00.30’da Galip Tekin’in hikayelerinden uyarlanacak yeni bir dizi başlıyor: Acayip Hikayeler. Daha başlamadan büyük yankı uyandıran dizi konusu bakımından Türk televizyonculuğunda eşine rastlanır cinsten değil. Verilen bilgilere göre her hafta farklı oyuncuların ve farklı hikayelerin olacağı dizi bir bilim kurgu, fantastik, korku ve gerilim dizisi.

Bu iş için 2 yıldır 20’ye yakın yazar çalışmış. Galip Tekin, hikayelerini önce yapımcısı Metin Kalkavan ile sinema filmi yapmak istemiş ama kısa hikayeleri için televizyon kanalından teklif almış ve bu işe giriştiğinden beri senarist Seyfi Şahin ile ofiste sürekli senaryo yazmışlar. Gece 00.30’da yayınlanacak dizi +18 ibaresiyle ekranlara gelecek. Acayip olacağı kadar cüretkar da olacağı şimdiden belli olan dizi için Galip Tekin bir söyleşisinde “… Gazetelerde sürekli dizilerdeki erotik sahneler gösteriliyor . Giyinik insanların ilişkilerini neden izleyelim ki ? Eğer buna meraklısınız porno CD izleyin o zaman. Bizim dizide erotizm hakkı verilerek yapılıyor . Zaten gece yansından sonra + 18 ibaresiyle yayınlacak . ” gibi bir yorum yaptı.

Dizinin Künyesi:

Yapımcı: Metin Kalkavan
Yapım Şirketi: Acayip Medya
Yönetmen: Yunus Nihat Özcan
Öyküler: Galip Tekin

1. Bölüm Oyuncuları

Haluk Bilginer, Şevval Sam, Dost Elver, Fulden Akyürek, Bilal Çatalçekiç, Can Yılmaz, Ayta Sözeri ve Hayko Cepkin.

1. Bölüm Konusu


Sinan (Haluk Bilginer): 

Mizacı ve mesleği gereği hayatın her türlü zevklerini tatmış, çılgın arayışları ile hayatını kazanan zengin bir işadamıdır. Son dakikada karşılaştığı müdavim partner sosyetik Sibel’le geceye devam etmek zorunda kalır. Paraya para demeyen Sinan, yine ‘fantezi’ arayışında bir gece katil olmanın sınırlarında dolaşır. Aklında kim bilir ne çılgınlıklar vardır. Ama Gece karanlık ve bilinmezlerle doludur…

Müge:

Sinan’ın fantezi merakının kurbanı. Sinan yolda garanti gözüyle baktığı Sibel’i kaprisleri yüzünden kaybedince, yolu tesadüfen Müge’nin intihar teşebbüsüne çıkar. Ve gece uzundur. Av ve Avcı artık yer değiştirmek üzeredir. “ Çünkü gecenin en karanlık olduğu an, sabahın da en yakın olduğu andır…”


Sibel:

Sosyetenin çok yakından tanıdığı geceleri ağına düşürdüğü zengin erkeklerden kopardığı ayrıcalıklarla hayatını sürdüren alımlı kadın… Gece ona da hiç beklemediği sürprizler hazırlamaktadır.

Acayip Hikayeler Tanıtım Fragmanı

Acayip Hikayeler 1. Bölüm Fragmanı

BayFierce yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı