Anasayfa » Film Tanıtımları » Star Trek (2009) – Uzay Yolu


Televizyonun efsane bilimkurgu dizisi “Uzay Yolu”nun yeni sinema filminde unutulmaz kahramanlarımızın gençlik yıllarına geri döneceğiz.

Tür : Aksiyon / Bilim Kurgu / Dram
Yönetmen : J.J. Abrams
Senaryo : Roberto Orci , Gene Roddenberry , Alex Kurtzman
Yapım : 2009, ABD

Oyuncular:

Chris Pine (Kirk), Zachary Quinto (Spock), Eric Bana (Nero), Simon Pegg ( Scotty), Winona Ryder (Amanda Grayson), Zoe Saldana (Nyota Uhura)

150 milyon dolar yapım bütçeli dev prodüksiyon “Star Trek” Mayıs 2009’da tüm dünya sinemalarında aynı anda gösterilmeye başlanacak.

Filmde, Kaptan Kirk, Mister Spock, Doktor McCoy ve mühendis Scott’un Yıldız Filosu Akademisi’ndeki ilk tanışmaları ve Atılgan uzay gemisiyle ilk yolculuğa çıkmaları anlatılacak…

Paramount Pictures’ın sunacağı filmin yönetmenliğini, “Mission: Impossible III” ile adını duyuran J.J. Abrams’ın üstleneceği açıklandı. Senaryosunu ise “Mission: Impossible III”, “The Island” ve “Transformers”a da imzasını atmış olan Alex Kurtzman – Roberto Orci ikilisi yazacak.

ABD’li aktör Chris Pine’ın Kaptan Kirk, Heroes dizisinin yıldızı Zachary Quinto’nun Mr Spock ve İngiliz oyuncu Simon Pegg’in de mühendis Scotty’yi canlandırdığı filmde, Leonard Nimoy’un da ihtiyar Mr Spock’ı canlandıracak.

Uzay Yolu Fragmanı

Uzay Yolu Afişi

castiel yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı