Sherlock, Londra Metrosunda!

0
16

Sherlock, Londra Metrosunda!
Sherlock dizisinin yazarı sezonun açılış bölümü ‘The Empty House’ın (Boş Ev) özlenen Doctor Who serisinden etkilendiğinden bahsediyor.

Yazar Mark Gatiss, beklenen üçüncü serinin ilk bölümü ile ilgili bazı yeni detayları açıkladı. İlk bölüm Londra metrosunda çekilmiş ve Doctor Who dizisinin yine metroda geçen kayıp bölümü ‘The Web of Fear’ (Korku Ağı)’dan esinlenilmiş sahneler içeriyor.

Gatiss, Doctor Who hikayesinin kendisi ve Sherlock üzerindeki büyük etkisinden söz ediyor. “Londra metrosuna garip bir şekilde takıntılıyım ve sanırım hepsi küçük bir çocukken duyduğum bir hikayeden geliyor. Sezonun ilk bölümü açıkça Londra metrosuyla ilgili çünkü The Web of Fear’a bayılırım!”

Sherlock metro sarmalında tam olarak ne yapıyor olacak bilemiyoruz fakat Moriarty’nin intikamcı uşaklarından kaçıyor olma ihtimalı çok yüksek.

Sherlock’un Üçüncü Sezon İpuçları

Arthur Conan Doyle’un orijinal ‘Boş Ev’ hikayesinde, düşmanı Moriarty’nin sağ kolu Colonel Sebastian Moran’ın Holmes’e süikaste girişmiş, dedektifi durumu tersine çevirebilmek için düşmanının ellerinde ölmüş gibi yapmaya zorlamıştır.

Gatiss, çok sevdiği Londra metrosunu kendi yarattığı hikayede kullanacak olmasının yanında, ikinci Doktor hikayelerinin geri dönüşünün de heyecanını yaşıyor.

“Buna gerçekten inanamıyorum. Tükenmiş görünen tüm bulvarların birden bire, görsel olarak bir bütün yaratan hikayelerde dolacak olması tamamen inanılmaz. Dizinin yıl dönümünde bu bir hediye gibi. Harika bir zamanlama.”

Sherlock 3. Sezon 1. Bölüm Fragmanı

CEVAP VER