Anasayfa » Dizi » Sherlock 3. Sezonda Yeni Kötü Kahramanlar Gelebilir


“Hikâyeye yeni kötü kahramanlar bulmalıyız, yeni fikirler geliştirmeliyiz eğer yapmazsak program gelişmeye devam etmez.”

Sherlock’un yardımcı yazarı Steven Moffat, dedektifin artık onun hikâyedeki orijinal düşmanı olan Moriarty ile karşı karşıya gelmemesi gerektiğini önerdi.

Dizinin fanlarının bildiği kadarıyla, Moriarty kendisini 2. Sezonunun sonunda vurarak intihar etti ve bununla beraber Sherlock’un da hastanenin en yüksek katından efsanevi düşüşünü gördük.

Ama eğer Sherlock bu düşüşten canlı kurtulabilirse –eh hikâyenin devam etmesi için bu şart– bu da onun büyük düşmanının ölümünün de sahte olduğu anlamına mı geliyor?

Tabi ki Moffat bu soruya kesin bir cevap vermiyor ama belirttiğine göre Sherlock’ta, Moriarty (Andrew Scott) önümüzdeki serilerinde uzun rollere sahip olmayacak yani dizinin fanlarının dedektifin (Benedict Cumberbatch) karşısına yeni düşmanlar çıkacağını açıkladı.

“Moriarty orijinal seride de (kitapta) silahla öldürülmüştü ve açıkçası bende dizinin sadece bir kahraman (Sherlock) ve bir düşmandan ibaret olmasını istemiyorum. Moriarty gerçekten harikaydı çünkü o bir sürprizdi ama onu hep geri getirmeye devam ederseniz o artik sürpriz olmaktan çıkar.” diye belirten Moffat “hikâyeye yeni kötü kahramanlar bulmalıyız, yeni fikirler geliştirmeliyiz eğer yapmazsak program gelişmeye devam etmez” dedi.

Moffat, Sir Arthur Conan Doyle’un orijinal hikâyesine yeni kötü kahramanlar bulabilmek adına ilham almak için tekrar göz atacağını söyledi.

“Orada başka harika düşmanlarda vardı (Conan Doyle’un kitabını kast ediyor) ve bizde onları bulup kendi versiyonumuza uyarlamak istiyoruz. Dediğim gibi biz programımızı geliştirmeye devam etmek izleyiciler için yeni sürprizler yapmak istiyoruz.”

Sherlock’un yeni bölümlerinin tekrar yayına gireceği gün henüz açıklanmadı ama eğer Ocak ayında yapılan finali düşünecek olursak Moffat ve yardımcı yaratıcı Mark Gatiss’in de Twitter’da belirttiği üzere yeni sezonunda bir önceki sezonla aynı seyirde gideceğini söylediler.

Eda Acar yazdı

Yorumlar

  1. Muzaffer -

    Şimdiye kadar izlediğim en güzel akıl oyunu serisi SHERLOCK HOLMES i zaten cok severim dizisinin cıkmasınada cok sevindim filmleride cok çok güzel harika söyleyecek bişey bulamıyorum oyuncuları rolleri çok yakışmış tebrik ediyorum yalnız dizisi cok geç baslıyor.

  2. dilara -

    eğer sherlocck’un yaşadığını son bölümde görmeseydim şimdi meraktan ölmüş bi halde bekliyo olucaktım ve de bu kötü kahramanları sherlock yener 😀

Yorum Alanı