Anasayfa » Film Tanıtımları » Safe House (2012) – Düşmanı Korurken


Daniel Espinosa’nın yönettiği ve Denzel Washington, Ryan Reynolds, Brendan Gleeson ile Sam Shepard’ın oynadığı Düşmanı Korurken (Safe House), 10 Şubat 2011’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 10 Şubat 2012
Dağıtım: UIP Filmcilik
Yönetmen: Daniel Espinosa
Senaryo: David Guggenheim, Terry George, John Lee Hancock
Yapımcı: Scott Stuber
Baş Yapımcılar: Adam Merims, Scott Aversano, Alexa Faigen, Trevor Macy, Marc D. Evans, Denzel Washington

Oyuncu Kadrosu: Denzel Washington, Ryan Reynolds, Brendan Gleeson, Sam Shepard, Vera Farmiga, Fares Fares, Robert Patrick, Nora Arnezeder, Liam Cunningham, Joel Kinnaman, Ruben Blades

Aksiyon-polisiye türündeki Safe House’da Oscar ödüllü Denzel Washington ve Ryan Reynolds baş rolleri paylaşıyor. Washington, on yıllık kaçıştan sonra geri dönen CIA’in en tehlikeli kaçağı rolünde karşımıza çıkıyor. Gönderildiği Güney Afrika’daki hücre evi paralı askerler tarafından saldırıya uğrayınca, acemi ajan (Reynolds) da onunla birlikte kaçar. Bu sıradışı ikili kendilerini kimin öldürmek istediğini anlayana kadar hayatta kalmak zorundadır.

Son bir yıldır Cape Town’da yaşadığı durgunluk Matt Weston’ın sinirini bozmuştur. Dört dörtlük bir ajan olmak isteyen, sadık bir çalışan olan bu “kahya” kendini kanıtlamak için bir fırsat beklemektedir. Karşısına çıkan ilk vaka ise o ana kadar tanıdığı en tehlikeli adamla ilgilidir.

Tobin Frost, yaklaşık on yıldır yakalanmamıştır. CIA’in gelmiş geçmiş en iyi operasyoncularından olan bu eski istihbaratçı, iş ahlakını kaybetmiş ve orduya ait gizli bilgileri para karşılığında satmaya başlamıştır. Kuzey Kore’ye sattığı sırlarla Amerika Birleşik Devletleri’ne verdiği zararın boyutu ölçülemez. Şimdi de sakladığı bir sırla geri dönmüştür.

Frost sorguya çekilir çekilmez paralı askerler gelip Weston’ın gizli yerini dağıtırlar. Son anda kurtulabilen bu sıradışı ikili, kendilerine saldıranların teröristlerce mi yoksa önüne çıkanı öldürmek isteyen içeriden biri tarafından mı gönderildiğini anlamak zorundalar. İkisi de öldürülmeden önce kime güveneceğine karar vermek artık Weston’a kalmıştır.

Düşmanı Korurken Fotoğrafları

Düşmanı Korurken Türkçe Altyazılı Fragmanı

Düşmanı Korurken Fragmanı

Düşmanı Korurken Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. zel4ever -

    anlamadığım konu filmin adı “safe house” ama “düşmanı koru” diye türkçeleştirilmiş safe house = güvenli ev değilmi 🙂

    • castiel -

      Türkiye’de dağıtım işini üstlenen firma filmi daha iyi pazarlamak için isimlerinde değişim yapabilir. Filmin adını konuya uygun yapabilirler, izleyiciye daha iyi anlatabilmek için, bu direk olarak filmin adının çevirisi olmayabilir. Bunun birçok örneği mevcut 🙂

Yorum Alanı