Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Dark, Çanakkale’de yeni Rock yıldızlarını arıyor


Efes Dark tarafından düzenlenen Rock’n Dark ile “Batı Yakası” Grubu’nu Türk rock müziğine kazandıran Çanakkale’de yeni rock yıldızları için heyecan yaşanıyor. Rock’n Dark Müzik Yarışması 2010 yılı Çanakkale elemeleri maNga ve geçen yılın birincisi Gizli Özne’nin katılımıyla 16 Ocak Cumartesi günü Çanakkale Hedon’da gerçekleşecek.

Amatör müzisyenleri Rock dünyasına kazandırmak amacıyla Efes Dark tarafından düzenlenen Rock’n Dark Müzik Yarışması Çanakkale elemeleri Klişe, Mr Goodtrips ve Pop-Art gruplarının heyecanlı çekişmesine sahne olacak. Hedon’da gerçekleşecek yarışmadan galip ayrılan grup, İstanbul’da gerçekleşecek finale katılmaya hak kazanacak.

Bu yıl dördüncü kez gerçekleşen Rock’n Dark Çanakkale’de maNga’nın sahne performansı ile Çanakkaleli rock müzik severlere muhteşem bir gece yaşatacak. maNga öncesi geçen yılın birincisi Antalyalı Gizli Özne grubu da sahne alacak.

2008 yılında ikinci kez düzenlenen Rock’n Dark Müzik Yarışması’nda ipi göğüsleyen Çanakkaleli “Batı Yakası” grubunun albümü geçen yıl raflarda yerini aldı.

Rock’n Dark’ın, 2010 yılındaki müzik dolu serüveni Çanakkale’den sonra Eskişehir, Bursa, İzmir, Antalya, İstanbul ile devam edecek ve Mersin’de son bulacak. Bölgelerinde yapılan elemelerde birinci olacak amatör rockçılar, nisan ayında İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale katılmaya hak kazanacak.

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı