Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Dark 5’in Bu Yılki Konukları mor ve ötesi, Gripin ve Model


Efes Dark tarafından düzenlenen ve genç müzisyenlere yeteneklerini keşfetme ve müzik dünyasında yer edinme fırsatı sunmayı amaçlayan Rock’n Dark Müzik Yarışması 5’in bölge finallerinde bu yıl mor ve ötesi, Gripin ve Model sahne alacak.

Dört yıldır birçok amatör rock grubunun yolunu açan ve müzik dünyasına kazandıran Rock’n Dark Müzik Yarışması’nın bölge finallerinde sahne alacak gruplar belirlendi. Bu yıl 8 ilde gerçekleştirilecek bölge finallerinde mor ve ötesi, Gripin ve Model müzik severlerle buluşacak.

Efes Dark tarafından düzenlenen ve genç müzisyenlere yeteneklerini keşfetme ve müzik dünyasında yer edinme fırsatı sunmayı amaçlayan Rock’n Dark Müzik Yarışması 5’in bölge finallerinde bu yıl mor ve ötesi, Gripin ve Model sahne alacak.

Rock’n Dark 5’te bu sene sırasıyla Ankara, Eskişehir, İstanbul, Adana, Antalya, İzmir, Bursa ve Konya’da bölge finalleri gerçekleştirilecek. Bölge finallerinde sahnede canlı performanslarını sergileyecek gruplar arasından jüri ve halk oylaması sonucunda seçilen bölge birincileri, daha sonra yarı finalde ilk üçe girmek için yarışacak. Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek finalde de Rock’n Dark 5’in birincisi belirlenecek.

Rock’n Dark Müzik Yarışması 5’te birinci seçilen grubun şarkısı dijital single olarak piyasaya çıkacak ve şarkının video klibi de çekilerek Dream TV’de yayınlanacak. İkincilik ödülünü alan grup uluslararası bir müzik festivalini izleme fırsatını yakalarken, üçüncü seçilen grup ise kendi şehrinde tam bir yıllık prova stüdyosu kullanımı hakkı elde edecek.

18 – 29 yaş arasındaki kişilerden oluşan tüm rock gruplarının katılabileceği Rock’n Dark Müzik Yarışması 5’e başvurular, yarışmanın resmi internet sitesi www.rockndark.com üzerinden devam ediyor.

Rock’n Dark 4 yılı Geride Bıraktı!
Rock’n Dark’ta bugüne kadar; 45 ünlü, 108 yarışmacı grup sahne aldı. 4 yılda 44.850 km yol yapan Rock’n Dark kapsamında toplam 11 şehirde 41 konser gerçekleştirildi. Konserlere katılan 20.000’inden fazla müziksever keyifli saatler geçirdi.

Katılımın her yıl arttığı yarışmada bugüne kadar Samsun’dan Adelaide (2007), Çanakkale’den Batı Yakası (2008), Antalya’dan Gizli Özne (2009) ve Ankara’dan Sade (2010) isimli gruplar Türkiye birinciliğini kazandılar. Profesyonel kariyerlerinin ilk adımlarını Rock’n Dark sayesinde atan bu gruplar; albüm, dijital single, video klip sahibi oldu. Ayrıca birinciler Türkiye’de ve yurt dışında önemli festivallerde sahne alma fırsatı yakaladı. Yarışmada ikinci ve üçüncü olan gruplar ise prova stüdyosu kullanımı ve enstrüman seti gibi ödüllerle müziklerini geliştirmek için kendilerini cesaretlendirecek imkanlara kavuştu.

Rock’n Dark Müzik Yarışması organizasyonlarında bugüne kadar; mor ve ötesi, Kargo, Nev, Ogün Sanlısoy, Anima, Yüksek Sadakat, Moğollar, Gece Yolcuları, Gripin, Manga, Hayko Cepkin, Seksendört ve Emre Aydın sahne alarak gidilen şehirlerde unutulmaz konserlere imza attı. Ayrıca dünyaca ünlü New Model Army ile Anneke van Giersbergen de önceki yıllarda Rock’n Dark Müzik Yarışması finallerinde sahne aldı.

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı