Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Dark 2010 Başvuruları Başladı!

Efes Dark tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı rock müzik yarışması “Rock’n Dark 2010” ‘a başvurular başladı. En iyi grup, en iyi erkek vokal, en iyi bayan vokal ve en iyi sahne performansının seçileceği yarışmaya www.rockndark.com adresinden başvurulabilecek. Yarışmaya Avrupa’nın en iyi müzik grubu seçilen Manga, Emre Aydın, Hayko Cepkin ve Gripin rock müzik sanatçı ve gruplarının verdikleri konserler renk katacak.

Rock’n Dark treni bu sene yeniliklerle hareket ediyor.

Türkiye genelinde 9 ayrı bölgede gerçekleşecek yarışma sonunda geçtiğimiz yıllardan farklı olarak en iyi grup, en iyi erkek vokal, en iyi bayan vokal ve en iyi sahne performansı seçilecek.

Yarışma sonucunda seçilen “en iyi grup” ‘a hem single kaydı gerçekleşecek hem de çekilen klipleri MTV’de yayınlanacak. En iyi grup ayrıca yurtdışında gerçekleşecek festivalde sahne alma şansını yakalayacak.

Bu sene ilk defa seçilecek “en iyi erkek vokal”, “en iyi bayan vokal” ve “en iyi sahne performansı” kategorilerinde ödül alan yarışmacılar da yurtdışında yapılan bir festivale konuk olarak katılabilecekler.

İlk olarak Ankara’ya uğrayacak olan Rock’n Dark , 2010 yılındaki müzik dolu serüvenine sırasıyla, Ankara, Edirne, Çanakkale, Eskişehir, Bursa, İzmir, Antalya, İstanbul’dan sonra Mersin’de son bulacak. Bölgelerinde yapılan elemelerde birinci olacak amatör rockçılar, nisan ayında İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale katılmaya hak kazanacak.

Creative Talent Promotions (CTP) organizasyonuyla gerçekleşen Rock’n Dark Müzik Yarışması kapsamında genç müzisyenlerin heyecan dolu mücadelesi, Emre Aydın, Hayko Cepkin, Manga ve Gripin gibi Türkiye’nin önemli rock müzik sanatçı ve gruplarının verdikleri konserler ile renklenecek.

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı