Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Coke’a 45 Bin Kişi Katıldı


Türkiye’nin en büyük açık hava müzik etkinliği Rock’n Coke, 16-17 Temmuz tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda 45 bin kişiyi ağırladı. Bugüne kadar ki en geniş katılımlı Rock’n Coke Festivallerinden biri olan festivalde 7 bin 256 çadır kuruldu.

Müzikseverler Rock’n Coke Festivali’nin dört farklı sahnesinde Travis, Moby, Motörhead, Limp Bizkit, Paolo Nutini, Skunk Anasie, Mogwai, Thievery Corporation gibi dünya starlarının yanı sıra, Türk rock dünyasının önde gelen isimlerinden Duman, Athena, Gripin, Kurban ve Çilekeş’le müziğe doydu.

Coca-Cola Türkiye tarafından Pozitif organizasyonuyla düzenlenen Rock’n Coke Festivali, 17 Temmuz Pazar akşamı Travis ve Moby’nin ard arda gelen performanslarıyla kapandı. Son 20 yılın en önemli Britpop gruplarından Travis ile tüm rockseverlerin merak ve heyecanla beklediği Amerikalı ünlü sanatçı Moby, müzikseverlere muhteşem bir final yaşattı. 16-17 Temmuz tarihlerinde 45 bin müzikseveri konuk eden Rock’n Coke Festivali’nde 7 bin 256 adet çadır kuruldu. Festivale katılan 45 bin müziksever iki gün boyunca 200 bin litre içecek 80 ton buz tüketti. Ekipleriyle birlikte 505 kişi olan sanatçı grubuna 90 araç hizmet verdi.

Rock’n Coke Sahnesinden İlginç Anlar
Rock’n Coke Festivali 2011 yılında, 4 farklı sahnesinde müzikseverlerin yakından tanıdığı ve takip ettiği dünyaca ünlü starları sahnesinde ağırladı. Festivalin ilk gününde sahne alan Motörhead’in “efsane” olarak adlandırılan solisti Lemmy, parça aralarında izleyicilerle sık sık diyaloğa girdi. “Bizi evinize çağırdığınız için teşekkürler, burada büyük bir ruh var” diyerek müzikseverlere seslenen Limp Bizkit solisti Fred Durst’un seyirciler arasına inmesi ise büyük coşku yarattı. Durst’un sık sık Türkçe olarak teşekkür etmesi de dikkatlerden kaçmadı. İkinci gün sahne alan Skunk Anansie’nin solisti Skin, şarkısını söylerken bir anda kendini seyircilerinin şaşkın bakışları eşliğinde üzerlerine bıraktı. Parçasının kalan kısmını hayranlarının elleri üzerinde söyleyen Skin’in onbinlerce rockseverle buluşması gecenin önemli anlarından biri oldu. Travis grubu üyeleri “Flowers In The Window” parçasını sahne önüne gelip birbirlerine sarılarak söyledi. Moby ise sevilen şarkısı Porcelain’i Türkiye’ye ve Rock’n Coke Festivali katılımcılarına ithaf etti.

Müzikseverler “Like Me” ile Rock’n Coke Deneyimlerini Sosyal Medya Üzerinden Paylaştı
Rock’n Coke katılımcıları, Rock’n Coke Festivali’nde ilk kez uygulanan “Like Me” uygulaması ile festival deneyimlerini anında sosyal medya üzerinden paylaştı. Rock’n Coke girişinde dağıtılan RFID (radyo frekansla kimlik tanıma) bileklikler 70 bin kere okutuldu ve 37 bin kez durum bildirimi yapıldı. RFID bileklik kullancıları en fazla ana sahneden durum bildirdiler. “Like Me” uygulamasını en fazla kullanan müzikseverlere ise Limp Bizkit ve Moby ile tanışma imkanı sağlandı.

Rock’n Coke Festivali’ne katılamamış kişilere sanal ortamda festivali götürme amacı taşıyan www.rockncoke.com ve facebook üzerinden yayınlanan Rock’n Coke TV’yi ise iki gün boyunca 25 bin kişi izledi.

RNC 2011, Travis ve Moby Fotoğrafları

RNC2011, Limp Bizkit ve Motorhead Fotoğrafları

RNC 2011, Skunk Anansie ve Paolo Nutini Fotoğrafları

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı