Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Coke 2013’te Sahne Alacak Sanatçılar Açıklanmaya Devam Ediyor!

Bekleyiş Bitti: Rock’n Coke 2013 Heyecanı Başlıyor!

Editors, Klaxons, Ellie Goulding, La Roux ve The Cribs Rock’n Coke’a Geliyor!

6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleşecek Rock’n Coke 2013 programı bu yıl daha fazla sahne ve daha fazla müzik vadediyor. Etkinlik alanı genişletilen Rock’n Coke 2013’te Arctic Monkeys ve Hurts dışında yer alacak yeni isimler arasında, dünyanın en önemli festivallerini adeta sallayan Editors, elektronik dünyasını soprano vokaliyle birleştiren Ellie Goulding, yeni şarkılarını müjdeleyen La Roux ve fazlasıyla eğlenceli topluluk The Cribs gibi dinamik ve popüler isimler yer alıyor!

10. yılını 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen’de gerçekleştirecek olan Rock’n Coke, festival tutkunlarının heyecanla beklediği programını açıklamaya devam ediyor. Bu yıl çok daha büyük bir alanda, daha fazla ismi ağırlayacak olan Rock’n Coke, eğlencenin ve müziğin de fazlasını müjdeliyor!

Sahne performansları ile ölümsüzleşen ve alternatif rock müziğinin cesaret sembolü Editors grubu; yerinde duramayan çılgın grup Klaxons; BBC Sound ve eleştirmenlerin seçiminde Brit ödüllerini kucaklayan Ellie Goulding; 90’lar Brit synth-pop ilhamlı müthiş şarkılarıyla La Roux; yaptıkları müziği reggae-metal olarak tanımlayan yaratıcı grup Skindred; ülkemizde uzun yıllardır çok ciddi bir dinleyici kitlesine sahip olan Oi Va Voi;  soul, reggae ve r&b müziğin havalı prensesi Selah Sue; prestijli Q dergisinin en favori grupları arasında yer alan The Cribs; şu günlerde Fantasy adlı şarkılarıyla fırtınalar estiren Manchester esintili nu-disco ekibi Juveniles; ismini bir bilgisayar virüsünden alacak kadar çarpıcı Netsky; Yeni Zelanda’dan Abu Dhabi’ye uzanan bir coğrafyaya ska müziği sevdiren Babylon Circus gibi isimler Rock’n Coke sahnesinden hayranlarına seslenecek.

Festival programında ayrıca ülkemizin son dönem en başarılı ozan şarkıcılarından biri olan Melis Danişmend; kendine has vokal tekniği ve farklı şarkı sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Yasemin Mori; Türk alternatif rock dünyasının en uzun soluklu ve ezber bozan ekiplerinden biri olan Replikas; türküleri Anadolu rock’la birleştirip bambaşka tınılara dönüştürmeyi başaran Ayyuka; elektronik müziği ülkemizde yepyeni bir kulvara yerleştiren Portecho; yerinde duramadıkları çılgın sahne performanslarıyla ünlü The Ringo Jets; yaptıkları müziği adeta bir öykü gibi sunmayı başaran 123; müziği kahkahalarla dolu bir performansla bütünleyen fenomen grup Büyük Ev Ablukada; drum and bass’tan trip hop’a ustalıkla sıçrayan Post; dans pistinin altını üstüne getirecek olan DearHead, Gecko Chamber, Childplay ve Kaan Düzarat gibi isimler yer alıyor.

Rock’n Coke 2013 Festivali’nin konukları bu isimlerle sınırlı değil. Bu sene daha büyük alanda, daha çok sahne ve daha çok performans vadeden Rock’n Coke, yeni isimleri önümüzdeki günlerde açıklamaya devam edecek.

Rock’n Coke’ta yeniliklerle dolu bir festival

Türkiye’nin Avrupa festival haritasında önemli bir yer edinmesini sağlayan Rock’n Coke, bu yıl yeniliğe doymuyor. Rock’n Coke 2013, bu sene daha büyük alanda, daha çok çadır alanı ve 5 farklı sahne ile daha çok eğlenceye yer verecek. Rock’n Coke’taki yeniliklerden bir tanesi de ödüllü festival organizasyonu Sziget’in danışmanlığında ve showhow işbirliği ile yeni ve eğlenceli bir festival deneyimi hazırlamış olması.

Türkiye’deki festival severlere yepyeni deneyimler sunacak Rock’n Coke 2013’teki yeniliklerden bir diğeri de, Rock’n Coke Festivali’nin üniversite öğrencilerine ayrıcalıklar ve özel paketler sunması. Bu sene 50’den fazla üniversitede işbirliği yaptığı Rock’n Coke Festivali Kampüs Temsilcileri ile Rock’n Coke ruhu üniversite öğrencileriyle büyüyecek. Kamp alanında üniversitelere özel bölgeler olacak ve öğrenci kulüpleri kendi alanlarında muhtarlıklarını kurabilecekler.

Rock’n Coke Biletleri Biletix ve RNC Kampüs Temsilcileri’nde

Rock’n Coke 2013’te sahne alacak sanatçılar da dahil olmak üzere, her türlü bilgi www.rockncoke.com web sitesi üzerinden takip edilecek. Biletler ise www.biletix.com‘dan satın alınabilecek. Rock’n Coke’ta normal dönem tam – kombine 140 TL, kombine + kamp biletleri ise 180 TL’den satışta. Öğrenci biletlerinin fiyatı ise, kombine 100 TL, kombine + kamp 120 TL’den satışta. Biletix’te tükenen sınırlı sayıdaki son erken avantajlı biletler ise öğrencilere özel indirimlerle www.rnckampus.com  adresi üzerinden ulaşılabilecek olan Rock’n Coke Kampüs temsilcilerinden satın alınabilir.

Arctic Monkeys – R U Mine?

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı