Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Coke 2011 için Geri Sayım Başladı!


16-17 Temmuz 2011 tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda düzenlenecek Rock’n Coke Festivali için geri sayım başladı. Müzikseverlere iki gün boyunca eğlence ve müzik dolu bir hafta sonu sunan Türkiye’nin en büyük açık hava müzik etkinliği Rock’n Coke, birbirinden farklı müzik türlerine ev sahipliği yapan dört farklı sahnesiyle 2011 yazının en kapsamlı müzik festivali.

2011 yazının heyecanla beklenen etkinliği Rock’n Coke, 2003 yılından bu yana sahnesinde performans sergileyen çeşitli ülkelerden yerli ve yabancı 550 sanatçı ile her yıl ortalama 40 bin kişiyi coşturdu. 2011 yazında ise dört farklı sahne ile müzikseverlere unutlmaz anlar yaşatmaya hazırlanan Rock’n Coke, aralarında Limp Bizkit, Mötorhead, Moby, Travis gibi pek çok dev ismin olduğu 24 yabancı, 25 yerli grubun canlı performanslarına ev sahipliği yapacak. Rock’n Coke, 15 bin kişilik kamp alanıyla da festival katılımcılarına şehir hayatını unutturacak.

Dört Farklı Sahnede Sınırsız Müzik
Rock’n Coke Festivali 2011 yılında Hezarfen Havaaalanına geri dönerek müzikseverlere geniş eğlence ve aktivite alanlarının yanı sınırsız müzik ve göl kenarında kamp alanı imkanı sunuyor.

Rock’n Coke 2011’in en önemli farklılıklarından biri olarak sahne sayısının dörde çıkması gösteriliyor. Farklı müzik türlerinin önde gelen gruplarının sahne performanslarına tanıklık edecek festivalcilerdünyaca ünlü müzisyenlere ve Türkiye’nin en önemli yerli gruplarına ev sahipliği yapacak olan “Rock’n Coke Ana Sahne”de Limp Bizkit, Motörhead, Travis, Moby, Paolo Nutini, Skunk Anansie, 2manydjs, The Kooks, Athena, Duman, Kurban, Çilekeş, Gripin ve Friendly Fires ile coşacak. Gençlerin yeni özgürlik alanı Vodafone FreeZone’un sahnesinde ise alternatif müzik dinlemek isteyenler bu türün en iyi örnekleri ile buluşacak. “Vodafone FreeZone Sahnesi”nde Thievery Corporation, Aloe Blacc, Beach House, Tunng, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Melis Danişmend, The Qemists, Gaslamp Killer, FM Belfast, Curry&Coco, Acid Washed, Golem, Fuchs & Cervus, Kaan Sezyum aka DJ Sarıyılan, Grup Ses Beats, Hemi Behmoaras, Soaked, Mabbas & Style – İst, Club Bangkok ve Dancing Birds Feel The Beat’in performansları yer alacak. Mogwai, Dum Dum Girls, The Black Lips, Electrelane, Chapel Club, Esben and The Witch, Deja – vu, Dengesiz Herifler, She Past Away, Hakan Tamar, On Your Horizon, To Mexico With Love, Post, Social Inclusion Band ve Kül de bağımsız ve yeni müzik tutkunları müzikseverler için “Coca-Cola Zero Sahnesi”nde festival katılımcılarına müzik ziyafeti sunacak gruplar. Rock’n Coke 2011’in dördüncü sahnesi olan Şehir Sahnesi ise Türkiye’nin bir çok şehrinden farklı yerli gruplaraev sahipliği yapacak.

Rock’n Coke Tanıtım Partisi’nde festivalle ilgili bilgi veren Coca-Cola Türkiye Pazarlama Müdürü Sinem Bozoklar “Bundan 8 yıl önce, İstanbul’u Avrupa Festival haritası içine sokma hedefiyle çıktığımız bu yolculukta, bugün Rock’n Coke’un dünyanın önde gelen müzik festivalleri arasında yerini almış olması tüm müzikseverler adına gurur verici bir gelişme… Coca-Cola’nın müziğe verdiği önemin en büyük göstergelerinden olan Rock’n Coke’ta bu yıl da müzikseverleri pek çok yenilikle karşılayacağız. Bunlardan en önemlisi ise 2011 yılında evimize geri dönüyor olmamız. Bu sene, 16-17 Temmuz tarihlerinde yeniden Hezarfen Havaalanı’ndayız. İki gün boyunca sınırsız müzik, göl kenarındaki festival kaisabası ve kamp alanının rahatlığı ile katılımcıların eğlenceye doyacağına inanıyoruz” dedi. Pozitif Müzik Proje Geliştirme ve Booking Direktörü Murat Abbas ise “Rock’n Coke bu sene fazlalaşan sahne ve katılacak yerli-yabancı sanatçı sayısıyla, derinleşen programıyla, müzik dışı kültürel ve sanatsal etkinlikler zenginliğiyle günümüz Batı Avrupa festivalleriyle yarışır bir konuma ulaşmıştır” dedi.

Athena’dan Coca-Cola’ya Özel “My Way”in Türkçe Yorumu Rock’n Coke’ta
Coca-Cola’nın gençlik kampanyası için Frank Sinatra’nın meşhur parçası My Way’i Türkçe sözlü olarak “Ben Böyleyim” ismiyle seslendiren Athena, bu çok özel parçayı ilk kez Rock’n Coke’un ana sahnesindeki performansında canlı olarak seslendirecek.

Vodafone ile Festival Boyunca “Özgürce Yaşa”
Rock n Coke 2011’in Resmi İletişim Sponsoru Vodafone FreeZone, “gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa” felsefesinden hareketle festival boyunca gençlerin yanında oluyor. Festival alanında gençlere özgürce iletişim kurabilecekleri ve unutamayacakları anıları sevdikleri ile paylaşmalarını sağlayacak süprizler hazırlamakta. Anadolu’daki 5 üniversite kampüsünü gezerek 160.000’den fazla genç ile buluşan Vodafone FreeZone Sahnesi şimdi de Rock n Coke’ta müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Rock’n Coke finansal çözüm ortağı Garanti Paracard’ın desteği ile festival boyunca tüm alışveriş Rock’n Coke resmi para birimi Paracard Rock ile yapılacak.

Unilever Kişisel Bakım markaları Dove, Rexona, Elidor, Clear, Signal ve Axe, Rock’n Coke’ta güçlerini birleştirdi ve katılımcıların eğlenceye ara vermeden, 5 dakikada kişisel bakımını yaptırarak yenilenebilecekleri Care Stop alanlarını yarattı.

Festivalde katılımcılar Converse’in KayKay alanı, Mavi Jeans’in tasarım atölyesi, Sony Playsation alanları, Tunel Müzik’in davul atölyesi, Blackberry’nin Super Jumper aktivitesi ile eğlenceye ara vermeden devam edecekler.

Şehir Dışından Gelecek Katılımcılara Özel Paket
İstanbul dışındaki illerde yaşayan müzikseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği Rock’n Coke’a şehir dışından gelecek katılımcılar için Pegasus ile çok özel bir anlaşmaya imza atıldı. Bu anlaşma kapsamında Pegasus, festivalin resmi ulaşım sponsoru olacak ve festivalseverlere yönelik olarak özel bir paket sunulacak. Paketler; kamp alanı ile gidiş-dönüş uçak biletini içeriyor Pegasus Havayolları işbirliği ile gerçekleştirilen özel paket kapsamında, Adana, İzmir, Kayseri, Antalya, Ankara, Trabzon, Konya’dan Rock’n Coke’a katılmak isteyen müzikseverler, www.rockncoke.com web sitesi üzerinden Biletix’in Rock’n Coke’a özel “kamp + uçak bileti” alternatifini seçerek 220 TL karşılığında paketlerini satın alabiliyorlar. Özel paketin öğrencilere özel ücreti ise 170 TL.

Rock’n Coke 2011 Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı