Anasayfa » Etkinlik » Rock’n Coke 2009 Bu Yazı Sallayıp Yuvarlayacak!

18 – 19 Temmuz’da İstanbul Park’ta düzenlenecek Türkiye’nin en büyük açık hava etkinliği Rock’n Coke Festivali’nde sahne alacak isimlerin tamamı belli oldu. Linkin Park, Nine Inch Nails, The Prodigy ve Kaiser Chiefs gibi isimlerin yanı sıra Duman, Hayko Cepkin, Santigold, Juliette Lewis, Jane’s Addiction, Howling Bells, D2, Cold War Kids, Aylin Aslım, Emre Aydın ve The Twelves cephelerinden güzel haberler var!

Duman’dan Yepyeni Şarkılar! Hayko Cepkin’den Son Performans!
Coca-Cola tarafından Pozitif organizasyonu ile 18 – 19 Temmuz 2009 tarihleri arasında altıncı kez İstanbul Park’ta düzenlenecek olan Rock’n Coke yine birbirinden ünlü yerli isimleri ağırlayacak. Aynı anda iki albüm birden yayınlayarak hayranlarını hem şaşırtan hem de çok mutlu eden Duman, Rock’n Coke sahnesinde canlı bir rock performansının nasıl olması gerektiğini herkese gösterecek. Hayko Cepkin ise önümüzdeki yıl yayınlayacağı yeni albümü öncesinde vereceği son konseri için Rock’n Coke’u seçti. Yaklaşık bir yıl boyunca canlı performans gerçekleştirmeyecek olan sanatçının hayranları için Rock’n Coke ayrı bir anlam taşıyor.

Türk Rock Dünyasının Kalbi Rock’n Coke’ta Atıyor!
Rock’n Coke yabancı sanatçılarıyla olduğu kadar yerli programıyla da çok konuşulacak. Duman ve Hayko Cepkin dışında, yeni albümü ile tarzını biraz daha sertleştiren Aylin Aslım ve yıldızı her geçen gün daha da parlayan Emre Aydın Ana Sahne programındaki yerlerini aldılar.

Rock’n Coke Alternatif Sahnesinin Alternatifi Yok!
Rock’n Coke Alternatif sahnesi ile adeta alternatifsiz geliyor. Canlı müzik performanslarının ağırlıklı olduğu programda ülkemizden ve dünyadan birbirinden yetenekli rock, elektronik ve dans dünyasının başarılı toplulukları peşpeşe sahne alacaklar. Programda, Gece, Wufi, The Twelves (DJ Set), FOMA, Agentorange, Sattas, Proudpilot, Fuat, Post Dial, Fairuz Derin Bulut, Bora Uzer, DearHead, Mabbas vs Style-ist ve son olarak alternatif müzik dünyasının en yeni ve en büyük yıldızlarından Santigold yer alıyor.

Rock’n Coke Kamp Alanı Biletleri Kapış Kapış!
13 Nisan’da satışa çıkan Rock’n Coke biletleri büyük ilgi görüyor. Özellikle kamp alanı biletleri şimdiden büyük bir hızla tükeniyor. Sadece İstanbul’dan değil Türkiye ve Avrupa’dan da çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapan Rock’n Coke biletleri Biletix üzerinden satışta.

40 Bin Kişilik Dev Müzik Kasabası
Rock’n Coke, her yıl ortalama 40 bin kişiye alternatif bir yaşam sunduğu müzik kasabasıyla katılımcılara gerçek bir festival ruhu sunuyor. Konserler, DJ performansları, kamp alanları, çeşitli aktiviteleri, alışveriş merkezleri, yiyecek içecek standları, hastane ve postanesiyle katılımcıların iyi vakit geçirebilmeleri için her türlü detayın düşünüldüğü müzik kasabasında hayat 24 saat devam ediyor.

Rakamlarla dünden bugüne Rock’n Coke…
İstanbul’un ismini Avrupa konser haritasına yazdıran Rock’n Coke’un sahnesi şimdiye kadar çeşitli ülkelerden 93 yabancı, 68 yerli grup olmak üzere toplam 500’den fazla müzisyeni ağırladı. 5 yılda yaklaşık 200 binden fazla izleyiciye ev sahipliği yapan festivalde bugüne kadar aralarında Pet Shop Boys, Iggy Pop, The Cure, Placebo, Muse, Simple Minds, Suede, Cardigans, 50 Cent, The Rasmus, Korn, Offspring, Skin, The Smashing Pumpkins, Chris Cornell, Franz Ferdinand ve Manic Street Preachers gibi isimler sahne aldı. Festival çoğunu ilk kez Türk müzikseverle buluşturduğu yabancı isimlerin yanı sıra, Türk rock müziğinin en büyük ve önemli yıldızlarına da sahnesinde yer veriyor.

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. aLp -

    Bu kadar güsel sanatçılar bir aradayken bunu kaçırmak bence ayıp olur. 😀

  2. harold -

    çok pahalı olan biletlerine ulaşmak benim için hayli zor ama linkin için çok gitmek istiyorum. böle davetiye falan da düşürebilirsem süper olur bide hep yarışma falan kovalıyorum sonunda bilet hediye veren falan 🙂 bitane http://www.gogogo.com.tr de buldum ama alması çok zor gibi duruyo 🙁

Yorum Alanı