Anasayfa » Film Tanıtımları » Red Riding Hood (2011) – Kırmızı Başlıklı Kız


Alacakaranlık’ın yönetmeninden Kırmızı Başlıklı Kız hikayesi…

Catherine Hardwicke’nin yönettiği ve Gary Oldman, Amanda Seyfried, Billy Burke, Virginia Madsen, Michael Shanks, Lukas Haas, Julie Christie, Cainan Wiebe, Michael Hogan, Shiloh Fernandez, Adrian Holmes, Christine Willes, Cole Heppell, Darren Shahlavi, Jen Halley, Max Irons ve Shauna Kain’in oynadığı Kırmızı Başlıklı Kız (Red Riding Hood), 11 Mart 2011’da Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Tür: Gerilim, Dram
Gösterim Tarihi : 11 Mart 2011
Yönetmen: Catherine Hardwicke
Senaryo: David Johnson
Yapım: 2010, ABD
Oyuncular: Gary Oldman, Amanda Seyfried, Billy Burke, Virginia Madsen, Michael Shanks, Lukas Haas, Julie Christie, Cainan Wiebe, Michael Hogan, Shiloh Fernandez, Adrian Holmes, Christine Willes, Cole Heppell, Darren Shahlavi, Jen Halley, Max Irons, Shauna Kain.

Valerie (Amanda Seyfried) iki erkek arasında kalmış genç ve güzel bir kızdır. Köyün en güzel kızı Valerie, gönlünü yoksul Peter’ a (Shiloh Fernandez) kaptırmıştır. Ancak ailesi onu varlıklı Henry (Max Irons) ile evlendirmek istemektedir. Birbirini kaybetmek istemeyen âşıklar, birlikte kasabadan kaçma planları yaptığı sırada korkunç bir olay yaşanır. Valerie’ nin kız kardeşi köyün çevresinde, karanlık ormanda sinsice dolaşan bir kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür.

Yıllarca, insanlar bu yaratığa ayda bir kez hayvan kurban vererek kendilerine zarar vermesini engellemişlerdir. Ta ki, bir dolunay gecesi, kurdun aralarından birini öldürmesine dek.

Köy halkı intikam almak için, ünlü bir kurt adam avcısı olan Peder Salomon (Gary Oldman)’dan yardım isterler. Lakin pederin gelişiyle hiç beklemedikleri bir gerçeği öğrenirler. Kurt gündüzleri insan kılığında dolaşıyordur ve içlerinden herhangi birisi olabilir.

Her dolunayda ölü sayısı arttıkça, Valerie kurt adamın sevdiği biri olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Tüm köyü panik sarmıştır ancak Valerie yaratıkla arasında çok özel bir bağ olduğunu keşfeder. Fakat bu onları engellenemez bir sona doğru sürükleyecektir. Valerie şüpheli ve … yem olmuştur.

Kırmızı Başlıklı Kız Fotoğrafları

Kırmızı Başlıklı Kız Fragmanı

Kırmızı Başlıklı Kız Afişi

mhy622 yazdı

Yorumlar

 1. ahymnet -

  Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

 2. sena -

  türkiyede de vizyone girecek mi acaba ?

  • sputnik -

   sevgili sena,

   haberde vermiş olduğumuz bilgiler içerisinde vizyon tarihinide belirtmişiz.

 3. Ceyda -

  Açıkçası filmi pek beğenmedim daha güzel olabilirdi. Daha akıcı olmasını bekliyordum.

  Teşekkürler. 🙂

Yorum Alanı