Anasayfa » Albümler » Rashit grubundan mini albüm: Dinozor

1993 yılından beri aktif müzik yapan ve Türkiye’nin ilk yasal punk rock albümünü yayımlayan Rashit grubu, yepyeni 4 şarkıılık mini albümle yaklaşık 5 yıl aradan sonra müzik piyasasına geri dönüyor.

Prodüktörlüğünü Orkun Tunç’un üstlendiği şarkıların kayıtları Doruk Öztürkcan (Remoov Records) ve Tolga Tolun (SAE Institute) tarafından Stüdyo Offbeat’te gerçekleştirildi. 14 Şubat Sevgililer Günü için özel hazırlanan “Dinozor” adlı mini albüm, Hakan Eren‘in prestijli plak firması Ossi Müzik etiketiyle Ocak ayı sonunda piyasalarda olacak. Böylece Rashit’in yıllarca underground piyasalarda dilden dile dolaşan ve üne kavuşan Dinozor isimli şarkısı yasal olarak yepyeni bir versiyonu ile cd ortamına taşınmış olacak.

Rashit grubu, Dinozor EP’si için ayrıca vokallerini Teoman‘la beraber paylaştıkları “Yakın Ölüm Deneyimi”, şair küçük İskender‘in teatral vokalleri ile eşlik ettiği ve yine sözleri şaire ait olan “İyi Şeyler”, grubun ilk kez geçtiğimiz günlerde Okan Bayülgen’in Disko Kralı programında canlı çaldıkları “Yükseliyor Ateşim” ve mini albüme ismini veren efsanevi garage-punk grubu Cmuk‘un “Dinozor” şarkısını kaydetti. “Yakın Ölüm Deneyimi” şarkısında; 90’ların ünlü house klasiği ULTRA NATE‘nin “Free” şarkısının introsu yeniden kaydedilerek kullanıldı.

Rashit grubunun yeni kadrosu, kurucu üyesi Tolga Özbey’in geri dönüşü ve yeni gitarist Levent Özer’in gruba katılımıyla;

  • Oğuz Taktak (vokal)
  • Tolga Özbey (elektrik gitar)
  • Levent Özer (elektrik gitar)
  • Bülent Kabaş (bas gitar)
  • Orkun Tunç (davul)

oluşmaktadır.

“Dinozor” mini albümü, Rashit grubunun 2010’un bahar aylarında çıkması planlanan 4. stüdyo albümünün bir ön tanıtımı niteliğinde.

Dinozor albümünde yer alacak şarkı listesi:

  1. Dinozor
  2. Yakın Ölüm Deneyimi
  3. Yükseliyor Ateşim
  4. İyi Şeyler
sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı