Anasayfa » Sinema » Philip Seymour Hoffman, Ateşi Yakalamak Filminde Yeni Oyun Kurucu Rolünde Mi?


Serinin devamı olan Ateşi Yakalamakta, Açlık Oyunlarının eski galibi olan ancak isyanın 3.çeyrek yılı -seriyi bilenler için 75. Açlık Oyunları– için oyuna geri getirilen ve filmin odak rollerinden biri olan, Finnick Odair için önde gelen isimlerin, Garrett Hedlund, Taylor Kitsch ve Armie Hammer olduğunu duymuş olmamıza rağmen, hiçbirisi rolü kapamamış gibi görünüyor. Kitsch kendini koşudan çıkardı ve Yapımcı Nina Jacobson, seçimleri henüz daraltmadıklarını söyledi. Ancak, Deadline ve Variety’ ın iki farklı yazısına göre; başka bir rol için belirli bir isim şimdiden oyuncular arasında yerini aldı. Philip Seymour Hoffman’a Plutarch Heavensbee rolü teklif edildi. Kim bilir?

Peki, fazla şeyi açığa çıkarmadan, Açlık Oyunlarının sonuncusunda Katniss Everdeen’in Capitol’e meydan okumasına izin vermesiyle, Seneca Crane (Wes Bentley)’ in sorumluluk almaya pek de hazır olmadığının kanıtlanmasından sonra, Plutarch Heavensbee 3. Çeyrek İsyanının bir sonraki Açlık Oyunlarında yeni oyun kurucu olmuştur. Heavensbee, eylemleri tüm ikinci kitapta, hatta tüm seride yankılanan tamamlayıcı bir karakter. Yine, bir şeylerin tadını kaçırmak istemiyoruz ama; kitabın hayranları Heavensbee’ nin hikayede ne kadar önemli olduğunu zaten biliyor ve Hoffman bu rol için mükemmel bir oyuncu.

Bununla beraber, Hoffman, özellikle satış tekeli hakkı söz konusu olan bunun gibi yüksek profilli projelerde nadiren rol alıyor. Elbette, Mission: Impossible 3’ te harika bir kötü adam ve destekleyici bir dönüşle Red Dragon (yönetmen Brett Ratner) filmindeki rolünün üstesinden geldi. Yani her şey mümkün. Umarım Hoffman kabul eder, ve zaten harika olan ekibi daha da iyi yapar, ama etmezse de belki Jeff Bridges, John Goodman, Oliver Platt or Jared Harris uygun olabilir.

Başka önerisi olan?

euphrosyne yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı