Anasayfa » Sinema » Hobbit Üçlemesinin Son Filmi Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, Türkiye’de Vizyona Rekorla Başladı

Hobbit Üçlemesinin Son Filmi Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, Türkiye’de Vizyona Rekorla Başladı
Tüm Dünya’da ve Türkiye’de 17 Aralık, Çarşamba Günü Vizyona Giren Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle Of The Five Armies), İlk Gün 109 Bin Kişi Tarafından İzlenerek, Tüm Zamanların En İyi Hafta İçi Yabancı Film Açılış Rekoruna Ulaştı.

Bir New Line Cinema ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM), yapımı olan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle Of The Five Armies), J.R.R. Tolkien’in zamana meydan okuyan romanından, Oscar ödüllü yönetmen Peter Jackson tarafından uyarlanan “Hobbit” üçlemesinin son bölümü. Tüm dünyada merakla beklenen Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, Ülkemizde 17 Aralık, Çarşamba günü vizyona girdi ve ilk gün 109 bin kişi tarafından izlenerek, tüm zamanların en iyi hafta içi yabancı film açılışına imza attı.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı 3D, IMAX 3D, 2D ve Türkçe Altyazılı ve Türkçe Dublajlı Seçenekleriyle Tüm Türkiye’de Sinemalarda.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’nda Bilbo Baggins (Martin Freeman), Thorin Meşekalkan (Richard Armitage) ve Cüceler Bölüğü’nün maceraları destansı bir sona ulaşıyor. Erebor Cüceleri yurtlarının büyük zenginliğine yeniden kavuşmuşturlar, ancak şimdi dehşet verici Ejderha Smaug’u Göl Kasabası’nın savunmasız erkekleri, kadınları ve çocuklarının üzerine serbest bırakmış olmanın sonuçlarıyla yüzleşmek zorundadırlar.

Ejderha-hastalığına yakalanmış olan Dağın Altındaki Kral Thorin Meşekalkan efsanevi Arkentaşı’nı ararken dostluğu ve onuru feda etmiştir. Thorin’in mantıklı düşünmesine yardım edemeyen Bilbo, ileride daha büyük tehlikelerin yattığından habersiz, umutsuzca ve tehlikeli bir seçim yapmak zorunda kalır. Eski bir düşman Orta-Dünya’ya geri dönmüştür. Karanlık Lord Sauron Yalnız Dağ’a gizli bir saldırı için dört Ork bölüğü göndermiştir. Tırmanan çatışmalarının üzerine karanlık çökerken, Cüceler, Elfler ve İnsanların karar vermesi gerekir: Birleş ya da yok ol. Beş büyük ordu savaşa giderken, Bilbo hem kendi hayatı hem de arkadaşlarının hayatı için savaşmak zorunda kalır.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Türkçe Altyazılı Fragmanısputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı