Anasayfa » Sinema » Paul Giamatti Kötü Karakter Rhino ile Spider Man 2’ye Katılıyor!

Paul Giamatti Kötü Karakter Rhino ile Spider Man 2’ye Katılıyor!
Görünüşe bakılırsa Amazing Spider Man 2‘de bir çift kötü karakter bulunacak. Daha önce Jamie Foxx’un Electro karakteriyle Spider-Man serisine katıldığını söylemiştik. Şimdiyse Paul Giamatti, Rhino karakteriyle ikinci kötü adam olarak seriye katıldı. Ayrıca seriye katılacak bir diğer yeni isim ise Felicity Jones.

Giamatti düşünüldüğünde aslında bu rol için en iyi aday olmayabilir. O çok iyi bilinen çizgi roman tutkunlarından değil. Bu açıdan bakıldığında filmin bu kısmı için yapılan seçimler ilginç bir hal almaya başlıyor. Bu film Giamatti’nin ilk kez bir çizgi romandan uyarlanan filmi değil. Giamatti daha önce de American Splendor filminde yer almıştı ama bu film de ilk kez süper kahramanlardan biri olarak karşımıza çıkacak.

Bilmeyenler için Giamatti’nin filme dahil olduğu karakter Rhino’dan da biraz bahsedelim. Rhino, ilk kez 1960’larda Rusya’da bir gangster olarak gözüktü. Rhino, onu esrarengiz, hızlı, yenilmez ve çok güçlü yapan insanüstü bir elbise giyerek bu karaktere dönüştü. Karakterin ismi ise başının üzerinde bulunan büyük, ölümcül boynuzundan geliyor. Aslında yenilenen bu Spider Man macerasında Rhino’da Spiderman’in müttefiki olsa belki daha sempatik bir karakter haline gelebilir. Belki Giamatti, Christopher Nolan’ın The Dark Knight Rises filmindeki Catwoman karakteriyle benzer bir kadere sahip olur. Böylelikle filmde rollerini devam ettiren Andrew Garfield ve Emma Stone’un yanına gelen yeni karakterler Shailene Woodley, Dane DeHaan ve son olarak da Giamatti oldu.

Bunlara ek olarak, sevilen yıldız Felicity Jones’un da henüz bilinmeyen bir rolle filmde katılacağı konuşulanlar arasında. Jones da gene film için ilginç bir seçim gibi gözüküyor hele ki Black Cat gibi bir rolle karşımıza çıkarsa gerçekten ilginç olacak. Spider Man dünyası daha önceki filmlerde olmayan karakterleri ekleyerek genişlemeye başladı. Ama umuyoruz ki Spider Man 3‘teki gibi filmi orijinalliğinden uzaklaştıracak kadar fazla karakter eklemez. Filmin çekimlerine Şubat ayında başlanacak ve film 2014 yılında vizyona girecek. Yeni karakterler hakkında sizin yorumlarınız neler?

benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı