Anasayfa » Sinema » Paquin, Page ve Ashmore X-Men: Days Of Future Past’e Geri Geliyor!

Paquin, Page ve Ashmore X-Men: Days Of Future Past’e Geri Geliyor!
Patrick Stewart ve Ian McKellen Profesör X ve Magneto (James McAvoy ve Michael Fassbender karakterlerin gençlik yıllarını canlandırıyor) olarak X-Men: Days Of Future Past’e geri geldiklerinden beri bir şeylerin farklı gittiğini zaten hissetmiştik. Bu gelişmelerden sonra Hugh Jackman da Wolverine olarak geri döneceğini açıklamıştı. X-Men ‘in orijinal üçlemesinden karakterler filme geri gelmeye devam ediyor gibi gözüküyor. Şimdiyse Anna Paquin, Ellen Page ve Shawn Ashmore,  Rogue, Shadowcat ve Iceman karakterleriyle eski filmdeki rollerini tekrarlamak için yeni filmin kadrosuna dahil oldular.

Filmin yönetmeni Bryan Singer’ın Twitter yaptığı açıklama şu şekilde:

Anna Paquin, Ellen Page, Shawn Ashmore X-Men : Days of Future Past’e hoş geldiniz demekten mutluluk duyuyorum.

Hala filmin konusunu bilmeyenler için filmin kısaca özeti ise şöyle;

Hikaye, şuanki zamanla yani X-Men ‘in düşman mutantlarla savaşını sürdürdüğü zamanla, senatör Robert Kelly’nin Kardeşliği katlettiği gelecek zaman arasında geçiyor. Gelecekte Sentinel ler Amerika’yı yönetiyor ve mutantlar gözaltı kamplarında yaşıyorlar. Günümüzde bulunan X-Men, Kitty Pryde tarafından gelecekte olabilecekler hakkında önceden uyarılıyor. Kitty Pryde, zamanda beynen yolculuk ediyor ve kendisinin gelecekteki versiyonu gençlik halini olacaklar hakkında uyarıyor ve X-men’i olacakları önlemesi için uyarmasını söylüyor. Kitty görevini başarıyla tamamlayarak geleceğe dönüyor. Fakat görevini başarıyla yerine getirmesine rağmen, gelecek zaman, şimdiki zamana ek olarak alternatif bir yol olarak var oluyor.

Bazı detayların değişeceği elbette açıkça görülüyor. Matthew Vaughn, yapımcı olarak daha önce film hakkında şunları söylemişti: ”X-men, Terminator’le karşılaşıyor. Bu filmde robotlar var, zamanda yolculuk var, süper kahramanlar var. Sadece bir filmde bunların hepsi var!”. Bu rollerin filmde ne kadar geniş yer kaplayacaklarını şuanda bilmiyoruz ve söylentilere göre filmde alternatif gelecek zamanlar olacak. Film oldukça kafa karıştırıcı olacak gibi gözüküyor ama orijinal X-Men serisini yeni seriye güzel bir şekilde bağlarlarsa oldukça başarılı olacağı ortada. X-Men: Days Of Future Past, X-Men hayranlarının kaçırmaması gereken muhteşem bir bilim kurgu şöleni olacak.

benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı