Anasayfa » Dizi » NBC, Yeşil Işık Yaktı! Constantine’de Dizi Oluyor!

NBC, Yeşil Işık Yaktı! Constantine'de Dizi Oluyor!

DC Comics Uyarlamaları TV’de!

Warner Bros TV ve DC Comics için büyük gün. Fox’un Gotham’ı dizi haline getireceklerini onaylamasının ardından, NBC kanalı DC Comics’in John Constantine hikayelerindeki karakterlere dayalı bir drama serisi olacak olan Constantine için yeşil ışık yaktı. Proje, The Mentalist dizisinin başyapımcısı olan Daniel Cerone tarafından kendisi ve David S. Goyer’in oluşturmuş olduğu hikayeye dayalı olarak yazıya döküldü. Constantine esrarengiz ve ipe sapa gelmez bir düzenbazdan doğa üstü güçleriyle bizi karanlıktan koruyacağına inanılan isteksiz bir dedektife dönüşen John Constantine’i konu almaktadır.

İlk defa 1985 yılında The Saga Of The Swamp Thing adlı korku serisinde karşımıza çıkan John Constantine karakteri Alan Moore, Steve Bissette ve Jamie Delano tarafından yaratıldı. Daha sonra Keanu Reeves tarafından 2005 yılında yayınlanan Constantine filminde canlandırıldı. Ve söylentilere göre Warner Bros’un Justice League Dark filminde de kaşımıza çıkacak.

Gotham ve Constantine’e ek olarak Flash serisinin deneme bölümü de çekim aşamasında. Goyer daha önce The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Batman Begins, Man of Steel searistliğini üstlenmişti ve gelecek olan Batman vs. Superman filminin senaristliğini yapacak. Ayrıca Starz kanalını Da Vinci’s Demons dizisinin yaratıcısı ve başyapımcısı. Cerone ise ABC’de bu yaz yayınlanacak olan Kanada dram dizisi olan Motive’in yaratısı ve başyapımcısı.

NBC aynı zamanda senaristliğini Jeff Rake’in yapacağı yapımcılığını Berlanti Productions ve Kapital Entartainment’ın üstleneceği The Mysteries Of Laura dizisini de ekranlarına taşıyacak. Proje Los Misterios De Laura isimli ünlü İspanyol dizisinin hikayesini konu alıyor. Dizi birçok tehlikeli suçlu ile başa çıkabilen fakat kendi şeytani ikizleriyle başa çıkamaya bir bayan cinayet masası dedektifinin hayatını ve ilişkilerini konu alıyor. Rake dizinin hem uyarlamasını yazıyor hem de Berlanti ve Kaplan ile başyapımcılık görevini üstleniyor.

Constantine (2005) Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı