Anasayfa » Müzik » Metallica Through the Never (2013)

Metallica Through the Never (2013)
Metallica, Through The Never ile aksiyon-konser kategorisinde Amerikan IMAX stüdyolarının ev sahipliğini üstlendiği 2013 filmi 27 Eylül 2013‘te Türkiye’de de vizyona girdi. İsmini 1991 yapımı “The Black Album” adlı albümün Through The Never şarkısından alan bu filmin özelliği; genç gezgin (Dane DeHaan)’in gönderildiği olağanüstü maceralarla dolu zorunlu görevin üstünde olduğu esnada, aynı anda düzenlenmekte olan Metallica, 2012 Ağustos konser setinden kesitlerin aralara serpiştirilmiş olması.

Heavy Metal grubu Metallica, konser alanının setini büyük bir alanda gerçekleştirilecek şekilde düzenlendi. Genç sahne görevlisi (Dane DeHaan) seyahati esnasında karıştığı kalabalığın lideri tarafından alt geçitteki bir tankerden yakıt alması için zorlanır. Gezgin ilaçlarını alır ve hurdaya dönmüş kamyonetiyle şehrin ıssız caddelerinde yolculuğa başlar.

Bu yolculuk esnasında, felaketin izlerinden dolayı rahatsızlığının arttığını fark eder. Kırmızı ışığa rağmen hız kesmeyen bir araç kendisine yandan çarpar. Şuuru yerine geldiğinde kendisine çarpan aracın sürücüsünü orada beklerken görür, şaşırır, fakat adam hemen oradan kaçar.

Şehrin göbeğinde çıkan bir ayaklanmada polis ile isyancıların ortasında kalır. Maskeli, dev çekiç taşıyan at üstünde birini görür; isyancıların lideri. Kement ile sokak lambalarına insanları asmaktadır. Gezgin, bu atlı lidere bir tuğla parçası fırlattıktan sonra kaçmak zorunda kalır, ta ki atlı onu yalnız yakalayana kadar. Nihayet Gezgin hurda bir kamyon bulur ve kabindeki hasta şoförün yanına oturur. Yük kapısını açar fakat hiçbir şey bulamaz, bir spor çantası haricinde. İçini açar fakat izleyiciye çantanın içeriğini belli etmez. Şoktadır.

İsyancılar şehirde bir süre izini sürdükten sonra köşeye sıkıştırırlar. Gezgin çantayı yere bırakır, içinden çıkardığı benzin bidonunu üzerine döker ve kendini ateşe verir. İsyancılar hemen atılır ve Gezgini yanmaktan kurtarır. Atlı liderin saldırısıyla bayıldıktan sonra gözlerini bir inşaatın çatısında açar. Hemen eline bir çekiç geçirir ve atlıya vurur. Gezgin, dev çekiçle yere vurarak şehir geneline yıkıcı şoklar gönderir. Atlı tekrar hücum ettiğinde Gezgin bir kez daha yere vurur, atlı yere yıkılır ve yine bir şok yaşayan at toz haline gelir. Arenanın arkasında gerçekleşen kazada birçok ekipman kullanılamaz hale gelir, mürettebat yaralanır ve konsere durdurulmak zorunda kalır. Hasar tutanağı yapıldıktan sonra ekip konsere devam etme kararı alıp bazı yedek amfiler ve ışıklar sayesinde “Hit The Light” parçasını çalmaya başlar. Gezgin, stadyumun arka sokağına doğru yönelir, fakat herkes gitmiştir. Çantasını elinden bırakıp sahneye doğru yol alır.

Filmin sonundaki tanıtım yazısı esnasında boş arenada Metallica, Orion adlı parçasının çaldığı duyuluyor. Ve o esnada konseri dinleyen bitkin bir seyirci var; Gezgin. Final de dahil olmak üzere Gezgin’in çantasında ne olduğu asla bilinmeyecektir.

Metallica Through the Never Fragmanı

Metallica Through the Never Afişi
Metallica Through the Never (2013)

Furkan yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı