Anasayfa » İlk Bakış » Maze Runner: The Scorch Trials Filmine İlk Bakış!

Maze Runner: The Scorch Trials Filmine İlk Bakış!
Geçen seneki The Maze Runner filminin devamı olan Maze Runner: The Scorch Trials filminde macera kaldığı yerden devam ediyor. Thomas ve devasa metal labirentin içindeki arkadaşları duvarların ötesindeki dünyanın pekte onları kucaklayacak cinsten olmadığını keşfedecekler.

“İlk filmin konusu daha çok ‘Neredeyiz? Burası ne? Ve burdan dışarı çıkabilir miyiz?’ sorularına cevap arıyordu. Ama ikinci film dışarıya çıkmanın etkileri ve aslında dünyanın nasıl bir yer olduğunu keşfetmeleri üzerinde yoğunlaşacak” diyor filmin yapımcısı Wyck Godfrey.

Maze Runner: The Scorch Trials Filmine İlk Bakış!

Maze Runner: The Scorch Trials James Dashner’ın 2010 yılında yazmış olduğu romana dayanıyor. Film labirentin ve merkezindeki Glade’in WCKD isimli kötü niyetli bir organizasyon tarafından dünyayı yok eden bir güneş patlamasından sağ kalan hafızasını yitirmiş gençleri eğitmek için inşa edildiğinin açığa çıkmasıyla başlıyor. “Güneş patlaması eski dünyanın yıkıntılarını içine alan kum tepeleriyle dolu bir çöle dönüştürmüştür.” diyor filmin yönetmeni Wes Ball.

Maze Runner: The Scorch Trials Filmine İlk Bakış!

Thomas ve arkadaşları WCKD laboratuvarlarından kaçtıklarında Cranks diye adlandırılan hastalık bulaşmış insanların saldırılarından korkarak bu yıkıntılara doğru yola çıkarlar. “Zombi kategorisine girseler de bu insanları zombi diye adlandırmak istemedik. Yaşayan ölü değiller ama öfke dolular”

Maze Runner: The Scorch Trials Filmine İlk Bakış!

“Grubumuz Scorch’dayken birçok insanla karşılaşacak bunlardan bazıları dost bazıları ise düşman olacak” diyor Ball.

Labirent: Ölümcül Kaçış Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı