Anasayfa » Film Tanıtımları » Man of Steel (2013)
15 Haziran 2013

Man of Steel (2013)
Zack Snyder’ın yönettiği ve Henry Cavill, Amy Adams, Laurence Fishburne ile Diane Lane’in oynadığı Man of Steel, 14 Haziran 2013′de Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarıldı.

Gösterim Tarihi: 14 Haziran 2013
Dağıtım: Warner Bros.
Yönetmen: Zack Snyder
Senaryo: David S. Goyer
Hikaye: Christopher Nolan, David S. Goyer
Yapımcı: Charles Roven, Emma Thomas, Christopher Nolan, Deborah Snyder
Yapım: Legendary Pictures
Superman karakterinin yaratıcıları: Jerry Siegel, Joe Shuster
Yönetici Yapımcı: Thomas Tul, Lloyd Phillips
Oyuncular: Henry Cavill (Superman), Amy Adams (Louis Lane), Laurence Fishburne (Perry White), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Michael Shannon (General Zod), Antje Traue (Faora), Julia Ormond (Lara Lor-Van), Russell Crowe (Jor-El), Harry Lennix (ABD ordu mensubu), Christopher Meloni (Binbaşı Hardy)

Warner Bros Pictures ve Legendary Pictures’ın ortak çalışması olan Man of Steel filminde Zack Snyder (300, Watchmen) yönetmenliğinde, Clark Kent/Superman rolünde Henry Cavill (Immortals, The Tudors) yer alıyor.

Filmde ayrıca üç defa Oscar®’a aday olmuş Amy Adams (The Fighter) gazeteci Lois Lane’i, Oscar® adayı Laurence Fishburne (What’s Love Got to Do with It) genel yayın yönetmeni Perry White’ı, Clark Kent’in üvey ailesi Martha ve Jonathan Kent’i Oscar® adayı Diane Lane (Unfaithful) ve Akademi ödüllü® Kevin Costner (Dances with Wolves) canlandırıyorlar.

Süper kahramanın Kripton’dan kurtulan düşmanlarından General Zod rolünü Oscar® adayı Michael Shannon (Revolutionary Road) ve Zod’un şeytani ortağı Foara’yı ise Antje Traue canlandırıyor. Ayrıca Superman’in Kripton’lu öz annesi Lara Lor-Van’u Ayelet Zurer (Angels and Demons) ve öz babası Jor-El’i Akademi ödüllü® Russell Crowe (Gladiator) canlandırıyor.

Filmin diğer oyuncularından General Swanwick rolünde Harry Lennix, Albay Hardy rolünde Christopher Meloni ve Dr. Emil Hamilton rolünde ise Richard Schiff karşımıza çıkıyorlar.

Man of Steel’in yapımcılığını Charles Roven, Christopher Nolan, Emma Thomas ve Deborah Snyder üstlendiler. Senaryosu David S. Goyer tarafından, Goyer ve Nolan hikayesine dayanılarak yazılan filmdeki karakterler DC Comics tarafından yayınlanan çizgi romandan uyarlandı. Superman, Jerry Siegel ve Joe Shuster tarafından yaratıldı. Thomas Tull, Lloyd Phillips ve Jon Peters ise filmin baş yapımcılığını üstleniyorlar.

Zack Snyder’a kamera arkasında görüntü yönetmeni Amir Mokri (Transformers: Dark of the Moon); yapım tasarımcısı Alex McDowell (Watchmen); editör David Brenner (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) ile birçok defa Akademi Ödülü® kazamış kostüm tasarımcısı James Acheson (Restoration, the Spider-Man Film Serisi) ve kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson (The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1 and 2, Watchmen, 300) eşlik ediyorlar.

Man Of Steel Fragmanı


Man of Steel Afişi
Man of Steel

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı